Podziękowali sołtysom z Gminy Lądek

Dzień Sołtysa świętowała w poniedziałek Gmina Lądek.

– Sołtys to jedna z najstarszych funkcji społecznych w naszym kraju, sięgająca czasów średniowiecza. W całej Polsce jest ich około 40 tysięcy. 11 marca obchodzą swoje święto.

Nasi Sołtysi świętowali już wczoraj. 10 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się coroczne spotkanie. Oprócz podziękowań za ich nieocenioną pracę, nie zabrakło rozmów o sprawach lokalnych, a także drobnych upominków. Dzisiaj, jeszcze raz pragniemy Wam złożyć serdeczne podziękowania i wyrazić słowa uznania za pracę pełną zaangażowania na rzecz społeczności lokalnej.

Jako liderzy, pełnicie zaszczytną funkcję, która od lat cieszy się uznaniem mieszkańców gmin. Dziękujemy za Waszą współpracę i wiele inicjatyw przekładających się na rozwój sołectw i realizację potrzeb ich mieszkańców.

Życzymy Wam zdrowia, sukcesów, niegasnącej satysfakcji i wytrwałości w pełnieniu tak ważnej funkcji – czytamy na stronie Gminy.

 

FOTO: Gmina Lądek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *