Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podziękowali za beatyfikację

W niedzielę, 19 września w kościele parafialnym w Ostrowie Kościelnym dziękowano za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i Matka Elżbieta Róża Czacka, założycielka Zakładu dla Niewidomych w Laskach zostali ogłoszeni błogosławionymi podczas mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w niedzielę, 12 września br.

Tydzień później, z inicjatywy Tadeusza Kasprzyka sołtysa sołectwa Ostrowo Kościelne, w kościele pw. Nawiedzenia NMP odprawiona została msza św. dziękczynna za dar nowych błogosławionych. Tuż po niej zebrani wysłuchali fragmentów zapisków Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, które młodzież przygotowała pod opieką pani Doroty Wojtaszak.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Gminy Strzałkowo.

 

 

TEKST/FOTO: Gmina Strzałkowo


Najnowsze komentarze
 • Stefan Wyszyński, kolejny święty faszysta w historii kościoła, który pod przykrywką swojego prześladowania zorganizował największą w historii kościoła, nielegalną, ale akceptowaną przez władze PRL budowę i odbudowę kościołów, kaplic i stawiania przydrożnych krzyży.
  Doprowadził do przekazania kościołowi we wszystkich, powtarzam wszystkich miejscowościach w Polsce gruntów i okazałych obiektów w centrum miast, górujących wzniesień i wzgórz, w tym na terenach „Ziem Odzyskanych”, na kościoły, siedziby biskupie, parafialne i kolejne zgromadzenia jednej wiary.
  Obwołany biskupem przez współpracującego z hitlerowcami papieża Piusa XII, odwrócił martyrologię i tragedię wszystkich Polaków w II wojnie światowej na „ofiarę” garstki faszyzujących duchownych.
  Kardynał 10 tysięcznej armii zarejestrowanych TW (tajnych współpracowników) służb bezpieczeństwa PRL i tysięcy niezarejestrowanych. To efekt rozpasania księży i kościelnych pedofili, których upadek moralny wykorzystywały ówczesne służby bezpieczeństwa.
  Kardynał, wróg przemian, granicy zachodniej Polski, krytyk żołnierzy wyklętych, zwolennik W. Gomułki, obrońca kolektywizacji, niechętny dialogowi społecznemu, który siłą i przy pomocy MO przejmował kościoły innych wyznań (nawet podczas mszy)… trafił na ołtarze.
  Człowiek, o którym trudno powiedzieć cokolwiek dobrego, ani o jego boskości, ani o człowieku, ani o męczeństwie (więziony w klasztorach przecież, a nie jak inni w więzieniach), ani o jego wsparciu dla Solidarności (apelował pod koniec sierpnia 1980 roku o zakończenie strajków i powrót robotników do pracy), ani jako zwolennika dialogu ma być wzorcem postaw katolików.
  Przepraszam, ale mam w tym wypadku poczucie wielkiego zakłamania.
  Stefan Wyszyński świętym kościoła, bohaterem Watykanu, nawet „Prymasem Tysiąclecia” może i był, nie znam się na tym, ale z pewnością, kiedy odkłamiemy jego sztucznie budowaną legendę, nie był w żadnym względzie bohaterem Polski.
  Dzisiejsze uroczystości, transmitowane nieomal przez wszystkie stacje telewizyjne i radiowe, to próba odwrócenia uwagi od zgnilizny pedofilskiego i PiS-politycznego kościoła agresji światopoglądowej, promocji nienawiści, zacofania i męczeńskiej śmierci poprzez wywołanie narodowej dyskusji o bohaterstwie katolickich świętych.
  Dlatego szaleństwo medialne, propagandową agresję świętością, uważam za kolejny dowód, że Polska pod panowaniem okupacyjnego PiS, jest obecnie antykonstytucyjnym nacjonalistycznym państwem wyznaniowym.

  • Prawda boli 100/100

 • Gratuluje władza gminy Strzałkowo udziału w kościelnym zaslepianiu prawdy. Jak jak widać młode pokolenie polityków podąża tą samą drogą. Religijny interes polityczny.

  • Czy się podoba komuś czy nie… są ludzie drugiego sortu i właśnie do tego sortu należysz Ty wypisując takie paszkwile o Polaku Prymasie 1000lecia.Wpisujesz się w retorykę tych zdrajców szczekających przeciw Polsce. Podobnie było w 18 wieku… Być może co się stało wówczas….

   • Prawda boli, ja wiem. Od Targowicy do Smolenska, odwracanie kota ogonem to PiSowska specjalizacja zakłamania.

 • A co było po drodze??? PO…ncu. Żadnych refleksji w Twej głowie??? Twoja „prawda’ma mnie boleć.. no nie żenada. Tobie nic innego nie pozostaje tylko leczyć się.. A delikatnie mówiąc wyedukować się czytając książki a nie czerpać wiedzę od tobie podobnych z netu

 • Twoja ,,prawda” to wiedza z TVN dlatego tyle kalumnii ,człowieku ucz się polskiej historii ,podaje jeden przykład przemówienie PRYMASA zostało zmanipulowane przez komunistów.

Dodaj komentarz