Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Podziemna wyprawa sekcji turystycznej SUTW

Ekscytująca i edukacyjna – taka była wycieczka do kopalni soli w Kłodawie, na którą wybrało się 50 słuchaczy sekcji turystycznej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kopalnia soli w Kłodawie to największy w Polsce producent soli kamiennej, jedyny w kraju producent naturalnej soli magnezowo-potasowej, jedyny w Europie producent naturalnej soli różowej, a ponadto niezwykle ciekawa atrakcja turystyczna.

Dla odwiedzających kopalnia udostępnia najgłębszą w Polsce trasę turystyczną, która poprowadzona jest 600 metrów pod ziemią. Żeby się do niej dostać trzeba zjechać klatką w prawdziwym szybie górniczym z prędkością 6 m/s, co już jest niebywałym przeżyciem. A to dopiero początek.

Podczas 2,5 godzinnego programu zwiedzania uczestnicy wycieczki wysłuchali historii powstania złóż kłodawskich i przeszli wyrobiskami korytarzowymi, pośród pokładów liczącej 200 milionów lat soli różowej, do podziemnej kaplicy św. Kingi.

Choć emocje uczestników po wyjeździe jeszcze dobrze nie opadły, sekcja turystyczna ma już w planach kolejny wyjazd. Tym razem celem wycieczki będzie fabryka Volkswagena we Wrześni i możliwość zobaczenia całego procesu powstawania produkowanych tam samochodów. Do wyboru są trzy terminy: 24, 25 i 27 stycznia 2023. Koszt: 20 zł (obejmuje przejazd i ubezpieczenie). Szczegóły w GOKiS.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz