Pogoda im niestraszna

Deszczowa aura i niska temperatura nie odstraszyła drużyn występujących w Słupeckiej Lidze Orlika. Za nami druga kolejka zmagań.

Najwięcej szczęścia miały zespoły rozgrywające swój pierwszy mecz, które nie musiały zmagać się dodatkowo z opadami deszczu. W starciu Zrywu Wilczna z Przem Budem wynik otworzył i zamknął Szymon Stawowy, a drużyna z Cienina wygrała w sumie 0:3. Dużo bardziej zacięty był pojedynek Ergo Hestii i ekipy UTH Wyszyński, która dość niespodziewanie wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Marcina Śliwińskiego. Ergo szybko wyrównało, a potem zdobyło kolejne dwa gole, jednak rzut karny dla UTH w samej końcówce, którego wykorzystał Damian Dempniak sprawił, że wynik do końca pozostawał sprawą otwartą. Mimo to drużyna z Paruszewa zwycięstwo dowiozła do końca. Emocji nie brakowało także w starciu Stolarzy i Jóźwiaka, na którego grę tym razem zdecydowanie wpływ miał obecny na boisku Maciej Bogdański. Do 21 minuty meczu było 3:3 wtedy po zagraniu ręką jednego ze Stolarzy sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Mariusz Blejwas i zapewnił wygraną drużynie ze Słupcy.

Bez najmniejszych problemów Szkółka Drzew aż 0:5 ograła ekipie 4 fun. Łupem bramkowych podzielili się zdobywca trzech goli Michał Andrzejewski i Michał Mielcarek, który do siatki rywali trafił dwa razy. Gol z rzutu karnego w 9 minucie przesądził o wyniku pojedynku Mielżyna i Orlika. Jego autorem okazał się Rafał Bociek. Grająca bez zmiany ekipa Relax Śnieżka dowiozła zwycięstwo do końca. Podobnie jak Warta Ciążeń, która po wyrównanym meczu ograła drużynę Damian i Przyjaciele 2:1, a gola na wagę trzech punktów w 18 minucie zdobył Paweł Chmura. Najbardziej jednostronny mecz zakończył drugą ligową kolejkę. Umacniając się na fotelu lidera Cuda Natury aż 0:8 ograły skład Avengers Ratyń, a cztery gole w tym spotkaniu zdobył Kamil Ceglewski.  Wszystkie informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej zakładce klikając w link poniżej.