Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pojazd Kamena Rally Team gotowy do rywalizacji w Pucharze Europy!

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show zaprezentowali swoją nową rajdówkę na kolejny sezon zaprezentowała ekipa Kamena Rally Team.

Nowy pojazd to CAN-AM X3 w specyfikacji FIA SSV. W ubiegły weekend na Poligonie w Drawsku Pomorskim odbyły się Rajdowe Mistrzostwa Polski samochodów terenowych przy okazji, których zespół miał możliwość przetestować swój nowo zbudowany pojazd.

Jak podkreślają sportowcy to było ogromne wyzwanie zdążyć z budową pojazdu na czas, ponieważ team sam przygotowywał rajdówkę w słynnym już garażu przy wsparciu przyjaciół, efekty etapów budowy można zobaczyć na portalu – YouTube na profilu zespołu. Pojazd przyjął barwy czarno-białe, które nadały mu charakteru.

– Testy przebiegły pomyślnie, pojazd stabilny i dynamiczny, brak jakichkolwiek usterek i wycieków. Jestem dobrej myśli i już nie mogę doczekać się pierwszego startu – podsumowuje Tomek Białkowski.

– Ostatnie miesiące w pełni poświeciliśmy na przygotowania, dużo pracy zarówno przy rajdówce jak i około-rajdowo. Podczas testów wykonaliśmy kilka pętli, a z każdym okrążeniem czułem, że nasze tempo rosło wraz z naszą pewnością: Tomka za kierownicą a moja za roodbookiem. Przed nami jeszcze ostatnie przygotowania i ruszamy na pierwszą Rundę Pucharu Europy – jestem bardzo podekscytowany! – Darek Baśkiewicz

Kamena Rally Team nowym pojazdem wystartuje w pierwszej Rundzie Pucharu Europy, która odbędzie się Hiszpanii: TT Dehesa Extremadura 02–04.05. Będzie to prawdziwy debiut dla ich nowego pojazdu.

 

W sezonie 2024 zespół powalczy w całym cyklu składającym się z rund:

 

02-04/05 TT Dehesa Extremadura (Hiszpania)
04-07/07 Italian Baja (Włochy)
08-11/08 HunGarian Baja (Węgry)
19-22/09 Baja TT Sharish (Portugalia)
07-09/11 Baja Troia (Turcja)

 

TEKST/FOTO: Kamena Rally Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *