Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pojechali po raz trzeci

III Rowerowy Rajd Seniora w Strzałkowie za nami. Pomimo niepewnej pogody, na wyprawę zorganizowaną przez miejscową bibliotekę wybrało się ponad 150 osób.

Rowerowy Rajd Seniora to inicjatywa stosunkowo młoda, jednak na stałe wpisała się już w kalendarz strzałkowskich imprez. Od początku, organizatorzy stawiają nie tylko na propagowanie aktywnego wypoczynku, ale także zwracają dużą uwagę na to, by jeździć bezpiecznie. Podczas pierwszej edycji, zakupione zostały kamizelki odblaskowe, które rozdano rowerzystom. W roku ubiegłym, rajd odbył się pod hasłem „Jedziesz z głową- załóż kask”, a wójt gminy Strzałkowo ufundował dla najstarszych uczestników właśnie kaski rowerowe. W tym roku również ich nie zabrakło i tuż przed startem 10 kasków rozlosowanych zostało wśród biorących udział w rajdzie.

Choć od rana, aura nie zachęcała do wycieczek, przed rajdem wypogodziło się i do jego zakończenia rowerzyści mogli się cieszyć piękną pogodą. W tym roku, na starcie stanęło ponad 150 uczestników, którzy do pokonania mieli trasę długości ok. 13 km. Była ona dość wymagająca, ponieważ prowadziła nie tylko po drogach asfaltowych, ale także polnych i leśnych. Rowerzyści wyjechali ze Strzałkowa, a po drodze zaliczyli m.in. Słomczyce, Babin, Ciosnę czy Radłowo gdzie zakończył się tegoroczny rajd. Na mecie, na zmęczonych ale zadowolonych uczestników, czekał piknik. Kiełbaska i kaszanka z grilla oraz ciasto szybko pomogły zregenerować siły i stworzyły doskonałą okazję do integracji.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz