Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pokrop drugi w Polsce

Kolejny sukces zapisał na swoim zapisał Hubert Pokrop. Biegacz z Cienina Zabornego zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Bydgoszczy na dystansie 3 kilometrów z przeszkodami.

-Miałem trochę przerwy od startów na bieżni na takim poziomie ze względu na zmianę miejsca pracy i musiałem przewartościować swoje sprawy. Ale ponad 15 lat wyczynowego sportu wytapia w człowieku pewne zasady, schematy funkcjonowania i powoduje że pasja wieloletnia i miłość do sportu jest jego częścią. Jak tlen bez którego nie da się żyć ja tego tlenu w ostatnim czasie zaczerpnąłem dość dużo i przyniósł on efekt w postaci srebra z Mistrzostw Polski Seniorów- mówi Hubert.

Zdobycie srebra nie było jednak takie łatwie. -Na ostatnim kilometrze i to z przeszkodami starałem się utrzymywać blisko czołówki 4-5 metrów Czułem się dość dobrze a kiedy Tomasz Szymkowiak mocno szarpnął, a zaraz po nim poprawił Krystian Zalewski, który ma już minimum olimpijskie starałem się utrzymać za uciekającą grupą. Kiedy zostało 600 metrów do mety biegłem już na 3m. Starałem się dogonić Tomka co nie było łatwe. Na ostatnim rowie z wodą zbliżyłem się do niego, a na 50 metrów do mety kiedy pokonywaliśmy ostatnią przeszkodę wstrzeliłem się idealnie czując, że mogę zdobyć nawet srebro. Szliśmy bark w bark ale udało się wyprzedzić kolegę i przekroczyłem linię mety na II miejscu. To był trudny wyścig. Pogoda nie pozwalała uzyskać dobrego rezultatu ale i tak jestem szczęśliwy bo to medal zdobyty po sześciu latach na MP Seniorów więc bardzo cieszy. Dziękuję szefowi Wychowania Fizycznego i Sportu z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu Majorowi Rafałowi Płokarzowi za to że widzi we mnie zawodnika i motywuje do treningu nie tylko w sporcie wojskowym ale i cywilnym– dodaje Pokrop. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Wyniki biegu na 3km:
1 Krystian ZALEWSKI UKS Barnim Goleniów, 8:53.94
2. Hubert POKROP WKS Grunwald Poznań 8:58.36
3 Tomasz SZYMKOWIAK MKL Toruń 8:59.12
4 Łukasz OŚLIZŁO AZS-AWF Katowice 8:59.75
5 Artur OLEJARZ MKL Szczecin 9:12.53


Brak komentarzy

Dodaj komentarz