Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Polanin gra dalej

Strzałkowski Polanin 4:0 na własnym boisku pokonał Hetmana Orchowo w ramach rozgrywek Pucharu Polski KOZPN. W kolejnej rundzie podopieczni Andrzeja Dziadkiewicza zmierzą się z SKP Słupca.

Hetman po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w swoim optymalnym ustawieniu, co niestety było widać na boisku. Choć z przebiegu wydarzeń nie wynikała, miażdżąca przewaga żadnego z zespołów, to jednak zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze. Prowadzenie objęli po jednym ze stałych fragmentów gry, kiedy błąd komunikacji między bramkarzem, a obrońcą Hetmana sprawił, że piłka trafiła pod nogi Krystiana Pietrygi. Ten nie zmarnował swojej szansy i dał im prowadzenie. To nie jedyne okazje strzałkowian, ponieważ po sytuacjach Hetmana dwa razy ratował słupek. Mimo to, prowadzenie na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Artur Głowacki. Hetman tylko raz zagroził gospodarzom po jednym z rzutów rożnym.

Początek drugiej połowy to dość wyrównana gra obu zespołów, która jednak nie przyniosła żadnych sytuacji bramkowych. Później było już dużo ciekawiej. Raz strzałkowianie po dobrej akcji nie trafili do niemal pustej bramki, a Hetman dwukrotnie wychodził z groźnymi kontrami, które jednak nie zostały zamienione na bramki. Skuteczniejsi byli gracze Andrzeja Dziadkiewicza. Najpierw na 3:0 podwyższył Pietryga, a potem ogrywając dwóch orchowskich obrońców wynik meczu ustalił Artur Głowacki.

1/8 finału PP KOZPN
Polanin
Strzałkowo-Hetman Orchowo 4:0 (2:0)
Czarni Brzeźno-SKP Słupca 3:4 (1:2)
GKS Sompolno-Sokół Kleczew 0:3 (wo)
Wicher Dobra-Górnik Kłodawa 2:1
Baszta Przedecz-Olimpia Koło 1:1 (0:3 rz. k.)
Wilki Wilczyn-LKS Ślesin 3:4
Sparta Orzechowo-Victoria Września 0:6
GKS Rzgów-Górnik Konin 0:5

1/4 finału

Sokół Kleczew-Wicher Dobra
Olimpia Koło-LKS Ślesin

SKP Słupca-Polanin Strzałkowo
Victoria Września-Górnik Konin

FOTO: Jakub Zomerfeld

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *