Polanin z kompletem punktów w pierwszym meczu sezonu

Bardzo dobrze swoje ligowe zmagania rozpoczęli piłkarze Polanina Strzałkowo, którzy na wyjeździe pokonali Polonię II Środa Wielkopolska.

-Każdy zespół chce dobrze rozpocząć rozgrywki i my dziś do Środy Wielkopolskiej jechaliśmy z takim nastawieniem, aby przywieźć punkty do Strzałkowa. Nie do końca wiedzieliśmy czego możemy spodziewać po zespole Polonii, bo jest to beniaminek, który dodatkowo mógł zostać wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. Ta z kolei rywalizuje na poziomie trzeciej ligi.

W pierwszej połowie pozwoliliśmy przeciwnikom częściej utrzymywać się przy piłce ale ich działania w ofensywie kończyły się przed naszym polem karnym. Po odbiorze szybko staraliśmy się stwarzać sobie sytuację do zdobycia bramki.

Jedną z nich wykorzystal Patryk Jarzyński. Kolejną szanse na podwyższenie rezultatu mieliśmy z rzutu karnego, ale niestety bramkarz Polonii wyczuł intencje naszego strzelca. W drugiej połowie to my kontrolowaliśmy grę. Udało nam się podwyższyć rezultat za sprawą Sebastiana Kułagi.

Niestety końcówka spotkania to mój błąd. Zostałem trafiony piłką w rękę i sędzia odgwizdał rzut karny. Dużymi umiejętnościami w tej sytuacji wykazał się nasz bramkarz Adam Garczyk, który dwukrotnie obronił strzały przeciwników.

Sędziowie po pierwszym rzucie karnym dopatrzyli się błędu i nakazali jego powtórkę. Dziś cieszymy się że zwycięstwa, ale od jutra już każdy zaczyna przygotowania do kolejnego spotkania z Polonią Golina- relacjonuje Michał Walerczyk, który pod nieobecność Wojciecha Henke pełnił obowiązki trenera drużyny.

Z kolei Czarni Ostrowite zremisowali u siebie z Basztą Przedecz 1:1. Gola dla zespołu Damiana Augustyniaka zdobył Bartosz Majewski.