Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Polanin znów ogrywa Hetmana

Kolejny zwycięstwo w derbowym pojedynku w ramach konińskiej okręgówki nad Hetmanem Orchowo odniósł strzałkowski Polanin, to  nie jedyne lokalne starcie podczas sobotnich spotkań.

Po pojedynku w Okręgowym Pucharze Polski przyszedł czas na stracie drużyn ze Strzałkowa i Orchowa w rozgrywkach ligowych. Swoją lepszą dyspozycję potwierdzili gospodarze, czyli ekipa Polanina, która odprawiła rywali z kwitkiem wygrywając 6:1. Mecz mógł potoczyć się nieco inaczej, jednak tuż przed przerwą przy stanie 1:1 po strzale Bartłomieja Kryszaka miejscowych uratował słupek. Chwilę później to Polanin wyszedł na prowadzenie po jednym z rzutów rożnych. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Jędrzejewski, a swoje bramki dołożyli także Michał Mikołajczewski, Krystian Pietryga, Szymon Sobieraj i Bartosz Łysiak. Honorowe trafienie dla Orchowa zaliczył Waldemar Skwira. Inny zespół z naszego powiatu występujący w tej klasie rozgrywkowej, czyli ZKS Zagórów w końcu zapisała na swoim koncie komplet punktów wygrywając z Polonią Golina 0:1 po bramce Wiktora Graczyka.

Kolejnym derbowym starciem był pojedynek w A-klasie, w którym Orły Huta Łukomska podejmowały Czarnych Ostrowite. Goście, którzy przed tygodniem w ostatniej minucie przegrali z Orlikiem tym razem odnieśli pewnie zwycięstwo po dwóch bramkach Krzysztofa Wyszyńskiego, a także golach Macieja Jóźwiaka i Piotr Piguły z rzutu karnego. Z kolei 0:3 w Brzeźnie po trafieniu  Jakuba Jóźwiaka i dwóch bramkach Tomasza Rosińskiego wygrały rezerwy SKP Słupca.

Konińska Klasa Okręgowa
Polonia Golina-ZKS Zagórów 0-1
Polanin Strzałkowo-Hetman Orchowo 6-1

A-klasa
Orły Huta Łukomska -Czarni Ostrowite 1:4

Czarni Brzeźno-SKP II Słupca 0:3

FOTO: Jakub Zomerfeld


Brak komentarzy

Dodaj komentarz