Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Policja będzie kontrolować autobusy w czasie ferii

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

-Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. Prośby o kontrole prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 47 773-82-60- czytamy na stronie KPP w Słupcy.

 

Punkty kontroli autobusów w Powiecie Słupeckim:

Słupca, ul. Kopernika 13 – teren parkingu przy MOSiR
Słupca, ul. Dworcowa – w rejonie stacji PKP
Wilczna 1, rejon parkingu przy K-92 przy restauracji „Gościniec Kmieć”
Wólka, gm. Strzałkowo, rejon parkingu przy K-92


Brak komentarzy

Dodaj komentarz