Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Policja ostrzega seniorów przed oszustami

Przed oszustami osoby starsze ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Słupcy.

-Seniorzy! Zastanówcie się kogo wpuszczacie do domu, co kupujecie i komu udostępniacie swoje dane! Do słupeckiej komendy dotarły informacje, że do drzwi starszych mieszkańców powiatu pukają osoby, które oferują sprzedaż po okazyjnej cenie różnych urządzeń np. leczniczych.

Niestety wykorzystują otwartość seniorów i ich ograniczenia spowodowane wiekiem. Są uprzejmi, zagadują, udają zainteresowanie ale mają jeden cel – chcą sprzedać coś co niekoniecznie się komuś przyda i to za sporą sumę pieniędzy. Często oferują urządzenia po zawyżonych cenach, często zupełnie inne niż wcześniej prezentowały.

Pod przykrywką zniżek dla osób po 65 roku życia proszą o potwierdzenie danych osobowych i które spisują z udostępnionych dowodów osobistych i legitymacji emeryta-rencisty. Wszystko odbywa się dobrowolnie i kulturalnie, za zgodą seniorów. Często w takich przypadkach nie można oferentom udowodnić oszustwa.

Dlatego przypominamy, że decyzję o tym kogo wpuszczamy do domu podejmujemy sami i na własne ryzyko. Zastanówmy się, czy warto zapraszać nieznajomych, kiedy w mieszkaniu jesteśmy sami. Przestrzegamy przed udostępnianiem obcym naszych osobistych dokumentów – nasze dane osobowe powinniśmy chronić!

Jeżeli decydujemy się na zakup towaru poza sklepem należy dokładnie obejrzeć przedmiot, czy zgadza się z ofertą sprzedającego, czy cena nie jest wygórowana, czy można odstąpić od umowy i go zwrócić.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz