Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Policja radzi jak zapobiec włamaniu do mieszkania

W minionym czasie na terenie naszego powiatu doszło do serii włamań. Nikt z nas nie chce być okradziony, szczególnie we własnym mieszkaniu.

Złodzieje wykorzystując brak zabezpieczeń i ostrożności właścicieli, włamują się do mieszkań. Często wtedy łupem pada dobytek całego życia. Złodzieje zanim kogoś okradną długo go obserwują. Mają wtedy bardzo dobre rozeznanie.

Są zorientowani gdzie pracujemy, do której szkoły uczęszczają nasze dzieci, wiedzą też o naszych stałych nawykach. To co i ile ukradną, zależy od tego ile mają na to czasu.

 

Co powinniśmy wiedzieć

-nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu, np. pod wycieraczką czy doniczką;

-pamiętajmy również, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych;

-planując urlop rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót;

-miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy w nich dopiero po powrocie, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych mieszkań i domów. Zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Warto za to, poprzez odpowiednie zabezpieczenia, zniechęcić przestępców do wyboru swojego mieszkania lub domu. Pamiętajmy, złodziej typując miejsce włamania, wybierze to z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

 

Nie dajmy szans włamywaczom! Pamiętaj!

Zwróć uwagę na nieznane Ci osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu – na podwórzu czy ulicy. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, abyś zachował w pamięci ich twarze, sylwetki i ubiór. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy.

Niezależnie od tego, czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się zawiadomić Policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania Policji. Dzwoniąc na Policję, masz prawo zachować anonimowość.

Zaufaj sąsiadom i policji !!

 

TEKST: Policja Słupca

 

Okradli cztery słupeckie mieszkania. Znamy szczegóły.

 

2 odpowiedzi

  1. A wystarczy zainstalować kamerę kulową przy każdym bloku, obejmującą wejścia do klatek schodowych! Czy Administracja bloków mieszkalnych chociaż pomyślała o tym? A w ogóle mam pytanie jaka jest skuteczność monitoringu śmietników, bo widzę że żadna, skoro nadal śmieci wyrzuca kto chce i jak chce!!!

  2. na osiedlu Kopernika to samo,zamontowane kamery ktore mialy wyłapywać podrzutków smieci i ……NMIC w tym kierunku sie nie robi ,żadnej kontroli ,samochody prywatne z różną rejestracją wyrzucają cale worki do koszy spoldzielni i nic kompletnie nic sie nie robi,wyrzucony pieniądz na kamery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *