Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Policjanci odwiedzili przedszkolaków z Misia

Przedszkole nr 2 „Miś” w Słupcy odwiedzili policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej w Słupcy, w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze mł. asp. Joanna Wolińska oraz mł. asp. Marcin Dębowski w trakcie spotkania z uśmiechem na twarzy przyglądali się występom artystycznym przygotowanym przez grupę Stokrotki. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach zachowania się na drogach.

Szczególną uwagę zwrócili na to, jak ważne są odblaski oraz bezpieczna jazda samochodem w zapiętych pasach i fotelikach samochodowych. Przybliżyli również najmłodszym jak wygląda praca policjanta oraz zapoznali dzieci z podstawowym wyposażeniem, które posiada każdy funkcjonariusz.

Dodatkową atrakcją był pokaz umundurowania, które policjanci zakładają na zabezpieczenie imprez masowych oraz w przypadkach zbiorowego naruszenia porządku publicznego.

Na koniec spotkania dzieci wraz z DyrektorUrszulą Michlicką podziękowały policjantom, za cenne wskazówki oraz ciekawe informacje dotyczące pracy policjantów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *