Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Policjanci odzyskali skradzione ciężarówki

Policjanci ruchu drogowego ze Słupcy i Wrześni zatrzymali na autostradzie trzech mężczyzn, którzy prowadzili trzy skradzione na terenie Niemiec ciągniki siodłowe.

– Samochody miały zamontowane tablice rejestracyjne nieprzypisane do tych pojazdów. Sąd Rejonowy w Słupcy na wniosek miejscowej Prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kierowców podejrzanych o paserstwo i zamianę tablic na potrzeby popełnienia przestępstwa.

Do ujęcia sprawców doszło w Powiecie Słupeckim na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Lądek. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Słupcy i Wrześni po uzyskaniu informacji, że autostradą A2 w kierunku Warszawy mogą poruszać się trzy ukradzione dzień wcześniej ciężarówki marki Scania, sprawdzili trasę napotykając na samochody.

Kierowani nimi dwaj obywatele Tadżykistanu i jeden obywatel Kazachstanu. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdów w policyjnych bazach okazało się, auta mają zamontowane tablice rejestracyjne nieprzypisane do tych pojazdów. Kierowcy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy, a ciągniki zostały zabezpieczone jako dowód w postępowaniu karnym. Trzem mężczyznom przedstawiono zarzuty paserstwa oraz posłużenia się innymi tablicami rejestracyjnymi niż przypisane do ciągników, którymi się poruszali.

Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Słupcy, prowadzący śledztwo prokurator wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy w Sądzie. W efekcie zatrzymani kierowcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia – czytamy na stronie KPP w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *