Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Policjant po służbie zatrzymał kierowcą driftującego BMW

Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Słupcy Robert Górny po służbie zatrzymał kierowcę, który w niebezpieczny sposób poruszał się po terenie naszego miasta. 

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu wieczorem na ulicy Kopernika na rondzie przy ogródkach działkowych. Kierowca BMW celowo wprowadził pojazd w poślizg wykonując tzw. drift. Policjant przejeżdżając tamtędy  podjął interwencję.

-Oczywiście byłem nieumundurowany, samochodem prywatnym więc udałem się za tą BMK-ą do parkingu przy Lidlu gdzie kierowca się zatrzymał. Podszedłem do niego przedstawiłem się i powiedziałem co grozi za takie zachowanie- opowiada naczelnik KPP.

Kierowca próbował tłumaczyć, że samochód sam wpadł w poślizg i próbował go z niego wyprowadzić. -Wychodząc na przeciw obywatelom z ulicy Kopernika, którzy bardzo często do nas przychodzili i skarżyli się na osoby kierujące samochodami w ten sposób polecam  zachowanie obywatelskie. Każdy może spisać numer rejestracyjny takiego pojazdu i zgłosić sprawę na policję- mówi Robert Górny.

Jak dodaje policja nie ma zamiaru pobłażać  kierowcom, którzy zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego.

-My wiemy kto tymi BMK-ami jeździ, ale trudno jest zarzucić komuś wykroczenie bez świadków. W dużej mierze są to młodzi kierowcy, którzy celowo wprowadzają pojazd w drift i nie zawsze panują nad tym pojazdem- dodaje Górny.

Driftujący kierowcy mogą odpowiadać za spowodowanie zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego za co grozi grzywna lub skierowanie wniosku do sądu. Wspomniany kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

FOTO: Poglądowe

 

Najnowsze komentarze
 • Zapraszam na targowisko! Wieczorami też tam się dzieje.

 • “Jak dodaje policja nie ma zamiaru pobłażać kierowcom, którzy zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego… polecam zachowanie obywatelskie. Każdy może spisać numer rejestracyjny takiego pojazdu i zgłosić sprawę na policję- mówi Robert Górny”

  Buhaha, już się śmiać? Zachowałam się obywatelsko. I co? Świadków nie było. Mogli sprawdzić monitoring. Ale po co? Gadać pod publikę to każdy z mundurowych niebieskich potrafi, tylko zderzenie z realem wygląda zgoła odmiennie. A tych co nieprawidłowo wyprzedzają rowerzystów już kontrolują, czy nadal uważają poprzez swoją bierność w tym temacie, że nie ma potrzeby?

 • W Słupcy szczególnie w weekendy wieczorami bardzo często słychać pisk opon i katowanie aut. Trwa to często 30 – 40 minut i nikt nic z tym nie robi.

 • Myślę ze tor rozwiązał by sprawe. Jak sie nie ma co się lubi to sie lubi to co ma czyli drogi publiczne

 • Gdy zapadła decyzja o budowie basenu w Słupcy prześmiewczo stwierdziłem, że teraz czas na tor formuły 1. – Może to jednak nie jest aż tak absurdalny pomysł?…

 • Drift ? Zapewne to było e36 z Lepszym Pier…. Gazowym ( LPG). Oczywiście musiał sie udać na parking koło Lidla bo w Słupcy to taka tradycja. 500zł ? Co to za mandat ? za takie coś powinno być zabrane prawo jazdy dożywotnio i mandat minimum 5 tyś zł.
  Może się wkońcu patola nauczy jeździć. Kolego z bmw zapamiętaj ” Laski na takie coś nie lecą” no chyba że typowe blachary czyli Karyny albo sebixy sie beda jarać :)

 • trzeba być Dzbanem żeby upalać starą BMW i myśleć że jest się fajnym ….. żal mi takich za szybkich i za wściekłych ( wersja bieda )

Dodaj komentarz