Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Policjant, prawnik, doktor, specjalista od spraw cyberprzestępczości

W Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy pracuje policjant, który swoją pasję łączy ze służbą. Sierż. sztab. dr Łukasz Krysiński od dawna interesuje się zagadnieniami związanymi z cyberprzestępczością.

Tematyka wykorzystywania sieci, jako narzędzia do popełniania przestępstw jest nieodłącznym elementem prowadzonych przez niego dochodzeń. Jako doktor prawa zgłębia ten temat od strony odpowiedzialności karnej za popełnione czyny. Jako pasjonat bezpiecznego internetu szuka możliwości ścigania przestępców.

Słupecki policjant specjalizuje się w rozwiązywaniu spraw związanych z popełnianiem przestępstw w internecie i przy jego użyciu. Obecnie pracuje jako detektyw w Zespole do walki z Przestępczością Gospodarczą w Wydziale Kryminalnym. Prowadzi postępowania, które głównie dotyczą oszustw internetowych oraz takie, w których sprawcy złamali prawo przy wykorzystaniu sieci.

Swoje zainteresowania realizuje nie tylko na niwie zawodowej. Od dawna jego pasją było zgłębianie tajników internetu i zagadnienia związane z cyberprzestępczością.

Po ukończeniu studiów prawniczych i obronie pracy doktorskiej, zaczął dzielić się swoją wiedzą publikując artykuły w literaturze fachowej. W lutowym w czasopiśmie „Prokuratura i Prawo” zamieścił artykuł o identyfikacji cyberprzestępców. W majowym wydaniu policyjnego czasopisma „Policja 997” opublikowano artykuł pt. „Prawa i techniczne aspekty ustalenia cyberprzestępcy”.

Łukasz Krysiński swoją wiedzą dzieli się również z kolegami z pracy oraz mieszkańcami naszego powiatu. Wielokrotnie był zapraszany jako prelegent wykładów profilaktycznych z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu, prowadził pogadanki dla młodzieży, brał w tematycznych debatach społecznych, szkolił pracowników lokalnych instytucji oraz banków.


Najnowszy komentarz
  • Wszystko fajnie. Więc Policja niech weźmie się do roboty i zacznie karać Bułgarów i itp za nielegalną sprzedaż bez faktur, podrobionych rzeczy, złodziejstwo. Na pytanie Słupeckiego Policjanta dlaczego dręczą Polaków a nie tych, którzy nie dość, że zabierają rynek Polakom, to jeszcze nas biją, rzucają epitetami, grożą i smieja się, że są bezkarni, Policjant odpowiada, że nas łatwiej sprawdzić, zgnębić, a oni nawet dokumentów nie mają i są nietykalni, bo ich nie da się znaleźć.
    Polska to kraj absurdu
    Wstydzę się, że jestem Polką.
    Polska PiSowska Policja nie jest dla obywateli, jest tylko po to, żeby uprzykrzyć nam życie.

Dodaj komentarz