Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Policyjny raport po świętach

Okres świąteczny w naszym regionie podsumowali policjanci.

W powiecie słupeckim od 21 do 26 grudnia zanotowano jeden wypadek oraz dwanaście niegroźnych kolizji drogowych.

Święta upłynęły bez zdarzeń kryminalnych. Policjanci wielokrotnie interweniowali w miejscach publicznych i miejscach zamieszkania, głównie podczas wydarzeń z alkoholem w tle.

26 grudnia doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na ul. Warszawskiej w Słupcy przed godz. 15.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Chewroletem mężczyzna, najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, a następnie w auto nadjeżdżające z przeciwnego kierunku ruchu.

Po zderzeniu pojazd przełamał barierę odgradzającą drogę i zawisł na skarpie. Osoby podróżujące samochodami same opuściły pojazdy. Jedną z pasażerek przewieziono do szpitala z podejrzeniem złamania kości.

Podczas ubiegłorocznych świąt, w okresie od 22 do 26 grudnia, na drogach powiatu słupeckiego doszło do jednego wypadku drogowego i jedenastu kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę oraz zatrzymano prawo jazdy mężczyzny, który prowadząc pojazd o ponad 50km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Nie zanotowano zdarzeń kryminalnych. Podobnie jak w obecnym roku policjanci byli wzywani do licznych interwencji domowych i publicznych.

FOTO: PSP Słupca

Brak komentarzy

Dodaj komentarz