Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Politycy na cenzurowanym

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego jest już na finiszu. W najbliższą niedzielę zdecydujemy, którzy posłowie będą reprezentować nas w Brukseli przez kolejne pięć lat. Przed niektórymi z nich przestrzec ma prowadzona przez Solidarność akcja „Sprawdzam polityka”.  

W ostatnim czasie w Słupcy i bezpośredniej okolicy zaobserwować można wzmożoną aktywność wszelkiego rodzaju posłów, ministrów i innych polityków, znanych do tej pory mieszkańcom naszego miasta jedynie z pierwszych stron gazet czy ekranów telewizorów. Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak- Kamysz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska- Rajewicz, oraz europosłowie Andrzej Grzyb, czy Marek Siwiec- to tylko kilka nazwisk, o których usłyszeć można było ostatnio w kontekście Słupcy. Nie oznacza to oczywiście większego zainteresowania władz sytuacją na prowincji, a podyktowane jest zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami do Parlamentu Europejskiego. Poruszając niezwykle ważne kwestie dotyczące m.in. bezrobocia, pomocy społecznej, jakości życia osoby te prowadzą kampanię wyborczą, która części z nich zapewni upragniony mandat w Brukseli. Zanim jednak zdecydujemy się na postawienie 25 maja krzyżyka przy nazwisku kandydata, warto bliżej przyjrzeć się jego osobie. Część z nich znaleźć można na stronie internetowej www.sprawdzampolityka.pl, stworzonej na potrzeby kampanii społecznej pod tym samym tytułem.

Celem akcji jest rozliczenie obecnych posłów i senatorów, którzy teraz startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego, z ich dotychczasowej aktywności. Chodzi przede wszystkim o głosowania w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego, wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych, czy zmian w Kodeksie Pracy.

Bogdan Kukulski, przewodniczący NSZZ Solidarność w słupeckim Mostostalu

 

 

 

 

Głównym elementem kampanii społecznej jest strona internetowa www.sprawdzpolityka.pl, na której sprawdzić można jak obecni parlamentarzyści głosowali w poszczególnych kwestiach. Choć na liście posłów i senatorów znajdują się członkowie wszystkich partii politycznych, organizatorzy akcji nie kryją, że największą uwagę chcą zwrócić na przedstawicieli koalicji rządzącej.

 

 

 

 

W ramach akcji, oprócz strony internetowej, w wielu miastach pojawiły się też bilbordy i plakaty przedstawiające najbardziej znanych polityków z charakterystycznym dla wizerunku przestępców paskiem na oczach i dopiskiem „Oszukał wyborców. Teraz chce uciec do Europarlamentu”.

Przypominamy, wybory do Parlamentu Europejskiego w niedzielę, 25 maja. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału i świadomego głosowania.Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali na kogo oddadzą swój głos wejście na stronę www.sprawdzpolityka.pl może znacznie pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *