Polonia Kępno-SKP Słupca (VIDEO)

W wyrównanym meczu seniorzy SKP Słupca przegrali na wyjeździe z Polonią Kępno 1:0.

Po inauguracyjnej porażce z Victorią Września trener Wojciech Henke mocno przebudował wyjściowy skład. Do środka pola powędrował Norbert Grzelak dołączył do niego Michał Lorencki, a w ataku zadebiutował Damian Maciejewski. Na prawą obronę od pierwszych minut powrócił Sebastian Jasiak, a na lewą Dariusz Gromanowski. Z kolei na prawym skrzydle mecz rozpoczął Kuba Kwaśny.

Od pierwszych minut żaden z zespołów nie potrafił zepchnąć rywali do defensywy. Mimo wyrównanej gry to gospodarze częściej zagrażali bramce SKP. Było tak głównie za sprawą stałych fragmentów gry. Po jednej z ich akcji przeciwnika tuż przed szesnastką faulował Alan Kujawa. Ten sam zawodnik przy strzale po rzucie wolnym zagrał piłkę ręką. Sędzia podyktował jedenastkę. Zarówno strzał, jak i dobitkę świetnie obronił jednak Maciej Przygoda. Po jednej z lepszych akcji SKP z powietrza uderzył Piotr Głowala, jednak jego strzał był niecelny. Gospodarze dwa razy strzelali na słupecką bramką jednak znowu na posterunku stał Przygoda. Z rzutu rożnego bliski zdobycia gola był z kolei Norbert Grzelak, jednak nie trafił w piłkę.

Druga połowa rozpoczęła się od przewagi graczy Wojciecha Henke. W środku pola różnicę robił Grzelak, który seryjnie wygrywał pojedynki z rywalami. Tuż po przerwie niezły strzał z dystansu oddał Damian Maciejewski, jednak okazał się on zbyt łatwy dla bramkarza. Dwukrotnie niecelnie zza szesnastki strzelał też Kujawa. Niestety po stracie słupeckiego pomocnika w 69 minucie Polonia przeprowadziła groźną kontrę. W polu karnym rywala sfaulował Przygoda. Do piłki podszedł Jakub Górecki i dał Polonii prowadzenie. Bramka padła w okresie meczu, kiedy to goście prowadzili grę, jednak nie potrafili przełożyć tego na stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola. Mimo walki do samego końca i wprowadzonych zmian SKP nie udało się wyrównać. Raz szansę aby tego dokonać zabrał przyjezdnym sędzia, który nie zastosował przywileju korzyści i przerwał dobrą akcję słupczan. To samo w pierwszej połowie zrobił krzywdząc miejscowych. SKP przegrało drugi ligowy mecz z rzędu. Teraz przed słupczanami aż cztery pojedynki na własnym boisku. W sobotę o 17:00 zmierzą się przy Gajowej z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

SKP: Maciej Przygoda (ż.k. 69’), Sebastian Jasiak, Patryk Krawiec, Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromanowski, Piotr Głowala (ż.k. 64’), Michał Lorencki, Norbert Grzelak, Alan Kujawa (ż.k.22’), Jakub Kwaśny, Damian Maciejewski

Rezerwowi: Kacper Kaczmarek, Jakub Woźniak (70’ Kwaśny), Piotr Witowski (70’ Maciejewski), Norbert Lorencki (75’ Jasiak) Filip Otchere (90’ Głowala)