
W Koninie miała miejsce konferencja prasowa związana z prezentacją kandydatów Polski 2050 w nachodzących Wyborach Parlamentarnych.
Przypomnijmy, że jej kandydaci jako Trzecia Droga wystartują wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym.
– Chcę Państwu przedstawić listę kandydatów do sejmu i senatu, którzy będą zabiegać o głosy wyborczyń i wyborców, sympatyków Trzeciej Drogi – powiedziała posłanka Paulina Hennig-Kloska, rozpoczynając konferencję prasową w Koninie, w parku Chopina. W opinii parlamentarzystki lista partii Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu 37 to mocna lista kandydatów, pełna aktywnych działaczy społecznych oraz samorządowców, znanych i cenionych w regionie. To jedna z najsilniejszych list jaką wystawiły partie polityczne w nadchodzących wyborach. A jaka siła w nas drzemie, to pokażemy 15 października – dodała refleksyjnie posłanka.
W dalszej części konferencji, wspólnie z Krzysztofem Czajkowskim, szefem regionalnych struktur PSL przedstawiła kandydatów. Wskazała, że przyszło jej stanąć na czele tej listy, w roli tzw. „jedynki” w okręgu wyborczym, i że przyjęła to miejsce z dumą, traktując jako ważne zobowiązanie. Z nadzieją na wywalczenie – minimum, dwóch mandatów w okręgu. Poza nią, o mandaty z tej samej listy, będą ubiegać się m. in. Paweł Adamow, wiceprezydent Konina, Mariusz Musiałowski, doświadczony samorządowiec, burmistrz gminy Kleczew, Robert Gajda, prezes kolskich wodociągów, a także – Emilia Wasilewska, radna Konina, Agnieszka Łechtańska, działająca na terenach wiejskich w powiecie słupeckim i Aneta Kłopot-Wartecka, szefowa Urzędu Pracy w Środzie Wielkopolskiej. Z dalszych miejsc wystartują Bartłomiej Gawrecki, młody prawnik z Gniezna oraz Michał Tomczak z Poznania, przedsiębiorca, działacz na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością.
Następnie głos zabrał Krzysztof Czajkowski szef struktur PSL w Wielkopolsce. Zaznaczając, że Polskie Stronnictwo Ludowe wybierając kandydatów, postawiło na doświadczonych i sprawdzonych samorządowców, takich jak Michał Pyrzyk, burmistrz Słupcy, i Mariusz Seńko, były starosta turecki. Ponadto na lokalnych działaczy, takich jak Izabela Stajkowska, aktywna rolniczka z gminy Kołaczkowo, członkini WIR, Paulina Sroka menadżer z Wrześni, dalej Jakub Eltman, radny koniński czy Jerzy Berlik radny powiatu gnieźnieńskiego.
W dalszej części konferencji głos zabrali, obecni na konferencji, kandydaci do sejmu. Mówili o problemach, które trapią mieszkańców trudnego, jak podkreślali, regionu konińskiego i które, mają nadzieję, rozwiązywać w przyszłości na forum parlamentu oraz poinformowali o planach działania na czas kampanii wyborczej.
Konferencję zakończyła prezentacja wspólnej kandydatki Trzeciej Drogi do senatu. Anna Majda, lekarka, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w kadencji 2014-2018, jako jedna z niewielu kobiet, w ramach paktu senackiego, będzie się ubiegała o mandat senatora z okręgu nr. 93, obejmującego powiaty kolski, koniński i turecki.
W kampanii chce sygnalizować problemy z obszaru medycyny i edukacji. Podkreśliła, że jest zaszczycona wyborem jej kandydatury. Wierzy, że świat polityki może być lepszy, jeśli będzie w niej więcej merytorycznych i współpracujących kobiet – czytamy w nadesłanym komunikacie.
FOTO: Polska 2050
Brak komentarzy