Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pomoc dla Ukrainy – Słupca i okolice

Na Facebooku powstała strona, na której można zgłaszać chęć swojej pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Link do niej znajdziecie TUTAJ.

– Jutro o godzinie 9.00 wyruszamy z pomocą na granicę. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, bo nie jesteśmy w stanie sami wszystkiego ogarnąć.

Pilnie potrzebne:

⁃ kanapki
⁃ termosy z herbatą
⁃ jednorazowe kubki do gorących napojów
⁃ przekąski : batony, batony proteinowe, wafelki, ciastka, chrupki kukurydziane, wafle ryżowe, musy w tubkach dla dzieci, soczki, małe wody mineralne. Wszystko w małych pojemnościach podręcznych
-nieduże zgrzewki wody
⁃ środki do dezynfekcji, podpaski, tampony, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, płyny do soczewek, ręczniki papierowe, apteczki (najlepiej samochodowe), syropy przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe dla dzieci, multiwitaminy w kapsułkach do rozpuszczania, leki przeciwbólowe
⁃ środki opatrunkowe
⁃ koce

Punkt przyjęcia: biuro grupa- partner ul. Pileckiego 26 (blok obok Lidla naprzeciwko paczkomatu) od godziny 7:30 do 8:45 – czytamy na wspomnianej stornie.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 519345226 oraz 698690418.


Najnowsze komentarze
 • Dziwne. Nikt nigdy ze strony Polski nie przejmował się mniejszością Polską na tzw bloku wschodnim. Taraz przejmują się Chazarami? O co tu chodzi?

  • O to chodzi ,żeby kiedyś losem pana też ktoś się przejął . Z takim podejściem do pomocy drugiemu człowiekowi ,to obawiam się ,że pan kibicuje tej moskiewskiej większości , którą zawładnął szaleniec . I on z pewnością pana narrację by docenił słowami :tawariszcz haroszaja rabota. Zawtra pajdiosz w łagier @

   • Przeczytaj ze zrozumieniem. Pomyśl. Nie łykaj papki medialnej jak pelikan.

   • Mam takie pytanie: ile baz rosyjskich jest w Niemczech, w Polsce, we Francji, Kanadzie czy Meksyku a ile jest baz amerykańskich w każdym zakątku świata? Nie oceniam, tylko wyciągam wnioski i próbuję to wszystko zrozumieć. Pomgać należy owszem, ale myśleć też trzeba.

    • popieram opinie Miki.To jest wojna kazdy prawdziwy Polak wrażliwy Polak w takiej sytuacji w jakiej znalazla sie Ukraina powinien pomóc w sposob możliwy i stosowny do swojej sytuacji materialnej.Polacy są narodem wrażliwym i w 90 % katolickim ,a to zobowiazuje,zasady ktore wpojone są przez rodzicow ,pozoztają i procentują,.Tylko osoby pozbawione wszelkich uczuć wypisują takie rzeczy.Brawo Polacy jestescie ludżmi o wielkich sercach i to dobro do was wróci.Dzisiaj Ukraina,jutro może być Polska ….odpukać …oby nie.Moze ręka naszego Pana powstrzyma tego komunistycznego mordercę ,bo ma wiele mordow na swoim sumieniu.

Dodaj komentarz