Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pomoc z Gminy Ostrowite trafiła na granicę

Zbiórka darów dla uchodźców z Gminy Ostrowite, o której informowaliśmy jakiś czas temu dotarła już na granicę.

-Drodzy Mieszkańcy, informujemy, że dowieźliśmy 1 transport na granice około godz. 4.00. Już dziś dziękujemy Wam za nieocenioną pomoc.
Po rozładunku czekaliśmy na uchodźców z Ukrainy. Ostatecznie pomogliśmy 3 kobietom i 5 dzieci dostać się do Warszawy. 1 mama z córką docelowo jedzie do Finlandii a pozostałe osoby odprawiliśmy Expressem do Berlina, do rodziny, z dworca zachodniego.

Organizacja pracy na granicy jest fenomenalna. Na szczęście, póki co, w większości są to osoby z miejscem docelowym. Jednak z każdą chwilą może być gorzej. Wśród uchodźców są też osoby z innymi paszportami aniżeli ukraińskimi.

Kierowcy będący w Ukrainie blisko Lwowa będą nas informować o potrzebach lokalowych dla najbardziej potrzebujących. Niebawem pojedzie kolejny transport.

Mogę tylko stwierdzić, że nauka języka nie poszła w las ale j. ukraiński jest cięższy. Cieszę się, że osoby z Żytomierza dotarły już do Giewartowa i są bezpieczne. Niebawem dostarczymy im pożywienie- informuje wójt, Mateusz Wojciechowski.


Najnowszy komentarz
  • Gmina Ostrowite jest przykładem do naśladowania.Patriotyzm,otwartość serca to znak Jej Mieszkańców.Niech inni się od Nich uczą!

Dodaj komentarz