Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pomogą dzieciom w Kamerunie

581 szczoteczek i 340 past do zębów udało się zebrać w ramach akcji Kup Pan szczotkę, którą w Strzałkowie przeprowadziło tamtejsze Duszpasterstwo Młodzieży Kotwica. Zebrane pasty i szczoteczki trafią do dzieci w Kamerunie.

Akcja Kup Pan szczotkę to część projektu „Dentysta w Afryce” prowadzonego przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Dzięki temu dziełu dentyści wolontariusze będą mieli możliwość leczenia zębów tamtejszej ludności. W DM „Kotwica” gromadzi się młodzież wrażliwa, aktywna, chętna do robienia czegoś więcej dla środowiska lokalnego i nie tylko. Są to uczniowie szkół średnich, gimnazjaliści, studenci i młodzież pracująca. Każdy przeniósł akcję do swojego środowiska nauki bądź pracy i tym sposobem szczotki i pasy były zbierane wśród parafian, uczniów gimnazjum, szkoły podstawowej, ZSP i przedszkola. Do współpracy dołączyli także klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Łącznie, w ciągu dwóch tygodni, udało się zebrać około 340 past i 581 szczoteczek. Wszystkie wysłane zostały już do siedziby fundacji w Poznaniu, a następnie trafią do najuboższych dzieci w Kamerunie.

Dodatkowo, w strzałkowskim gimnazjum podczas Tygodnia Misyjnego zbierano ofiary, które następnie podzielono i przekazano dwóm podmiotom troszczącym się o misje i misjonarzy.  Jedną część funduszy trafiła na akcję AdoMis, która propaguje adopcję misyjnych seminarzystów, by w ten sposób wspierać formację przyszłych kapłanów na terenach misyjnych. Pozostałą kwotę przekazano na potrzeby Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz