Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pomost na Jeziorze Słupeckim aż do Piotrowic

Nie jak pierwotnie planowano w okolicach Kopca Szwedzkiego, a w Piotrowicach ma kończyć się pomost, jaki aktualnie budowany jest na Jeziorze Słupeckim.

O sprawie informowaliśmy kilka dni temu TUTAJ. Budowa pomostu widokowo-spacerowego realizowana jest w ramach inwestycji nad Jeziorem Słupeckim. Na ten cel miasto pozyskało ponad 4 miliony złotych z Programu Polski Ład.

Oprócz pomostu powstanie jeszcze kilka elementów małej architektury, takich jak miedzy innymi krąg integracyjny z miejscem na ognisko, boisko do gry w boule, siedziska, ławki, szezlongi (leżaki), promenada i scena, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Początkowo pomost prowadzić na sam Kopiec Szwedzki jednak nie zezwolił na to konserwator zabytków. W związku z tym, oraz faktem że zakładany koszt całej inwestycji okazał się o wiele niższy niż planowano postanowiono, że pomost zostanie wydłużony.

Po zakończeniu budowy jego pierwszej części jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z drugim odcinkiem. Ten ma prowadzić do Piotrowic i mieć swój koniec na działce, na której zlokalizowany jest sołecki teren rekreacyjny.

Co myślicie o tym pomyśle?

 

Prima Aprilis;)

 

 

Żartowaliśmy. Pomost na Jeziorze Słupeckim o wiele krótszy.

 

Budują pomost na Jeziorze Słupeckim

 

 

Trwają prace związane z zagospodarowaniem brzegu Jeziora Słupeckiego

 


Najnowsze komentarze
  • Rewelacja. Takiego czegoś nie widziałem nigdzie.

  • ale jaja

  • Super. Następny odcinek na spacery .

  • Przecież dziś 1kwietnia to żart…..

  • Prędzej Piotrowice przesuną w stronę pomostu.

  • Na taką inwestycję Słupcy nie stać

Dodaj komentarz