Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ponad 102 000 osób odwiedziło słupecką pływalnię w 2022 roku

Sprawdziliśmy jak w 2022 roku wyglądało funkcjonowanie pływalni w Słupcy.

W minionym roku odwiedziły ją 102 244 osoby. Przypomnijmy, że rok wcześniej było to 76 526 osób. Wówczas niekorzystny wpływ na frekwencję miała pandemia i obiekt całkowicie zamknięty był przez 3 miesiące, na które nałożyła się również przerwa technologiczna. Przez 2 kolejne miesiące pływalnia funkcjonowała w warunkach dużych ograniczeń i restrykcji.W 2022 roku zarobiła 1 481 011,73 zł netto. Z kolei koszty wyniosły 1 763 476,18 zł netto. Daje to stratę w kwocie 282 464,45 zł netto.

– W roku 2022 niewątpliwie największy wpływ na wielkość poniesionych kosztów miał bardzo wysoki wzrost cen energii elektrycznej. W porównaniu do roku 2021 byliśmy zmuszeni zapłacić o 160% więcej za energię zużytą w całym 2022 roku. Wspólnie i w porozumieniu z Urzędem Miasta, który jest naszym organem prowadzącym, analizujemy na bieżąco wszystkie koszty, które generują obiekty sportowe. Staramy się ograniczać je w taki sposób, aby nie odbiło się to na osobach korzystających z infrastruktury sportowej w naszym mieście.

Wiele samorządów zdecydowało się na zamknięcie tego typu obiektów sportowych lub wprowadziło dość restrykcyjne ograniczenia. Staramy się, aby u nas do tego nie doszło. Podjęte zostało wiele inicjatyw, jak między innymi budowa w 2022 roku instalacji fotowoltaicznej przy Pływalni Miejskiej. Instalacja zostanie w bieżącym roku rozbudowana, aby jeszcze efektywniej obniżyć koszty energii – tłumaczy zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jacek Mikołajczyk.

Do problemu straty wypracowanej przez Pływalnię Miejską odniósł się również burmistrz Michał Pyrzyk.- Ceny energii elektrycznej dla samorządów już na przełomie 2021/2022 roku wzrosły o 350% i naprawdę jako samorząd nie mamy żadnych możliwości pozyskiwania nowych dochodów. Te, które są zapewnione trafiają na określone i wcześniej zaplanowane cele inwestycyjne. Samorządy zostały zaskoczone wysokimi kosztami energii elektrycznej.

W trakcie ubiegłego roku podjęliśmy działania mające na celu zrównoważenie kosztów utrzymania obiektu pływalni, poprzez założenie instalacji fotowoltaicznej i dlatego za energię zużytą na pływalni zapłaciliśmy 160% a nie 350% więcej. Niestety, zmuszeni również byliśmy podnieść ceny biletów. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyczynią się do zrównoważenia dochodów z wydatkami- tłumaczy burmistrz.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz