Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ponad 12 milionów na przebudowę dróg

Konferencja dotyczącą środków przyznanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg została zorganizowana w Starostwie Powiatowym w Słupcy.

Jak już informowaliśmy w tym programie pozytywnie rozpatrzone zostały trzy wnioski złożone przez samorządy z naszego Powiatu.

To przebudowa drogi powiatowej na odcinku Powidz-Ostrowo za kwotę około 8 230 000 zł,  na którą wniosek złożyło Starostwo wspólnie z Gminą Powidz.

Z kolei Gmina Ostrowite uzyskała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Doły oraz modernizacja ulicy Jeziornej w Ostrowitem za kwotę około 3 090 000 zł.

Z kolei Gmina Strzałkowo zrealizuje  pierwszy etap rozbudowy i przebudowy drogi gminnej wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego w Łężcu za kwotę około  1 060 000 zł.

Wszystkie wymienione inwestycje zrealizowane zostaną w 2023 roku. Konferencję w której wzięli udział poseł Zbigniew Dolata, starosta Jacek Bartkowiak, wójt Gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński oraz wójt Gminy Ostrowite, Mateusz Wojciechowski transmitowaliśmy dla was na żywo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *