Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ponad 13 milionów na przebudowę peronu w Słupcy

Ponad 13 500 000 zł ma kosztować modernizacja peronu kolejowego w Słupcy. Dziś została podpisana umowa dotyczącą tej inwestycji.

Zostanie ona zrealizowana pod nazwą „Modernizacja przystanku osobowego w Słupcy” w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Słupca jest jednym z 19 miast w województwie, objętych wspomnianymi działaniami.

Przebudowany zostanie przystanek kolejowy przy peronie 1 od strony dworca. Prace obejmą między innymi wydłużenie peronu, budowę wind dla niepełnosprawny, poprawę przejścia pod peronem oraz z instalację nowego oświetlenia.

 

 

Pozwoli to na zatrzymywanie się w Słupcy dłuższych pociągów. Prace mają rozpocząć się już wkrótce po opracowaniu projektu, a zakończyć w 2024 roku.

Podczas konferencji przedstawiciele władz samorządowych zwracali także uwagę na potrzeby modernizacji budynku samego dworca, którego właścicielem jest inna państwowa spółka kolejowa.

 


Najnowsze komentarze
  • a pan Kukulski co tam robi??? jak zwykle przykleja się do zdjęć….

  • Dają kasę na wszystkie perony w kraju. W Strzałkowie robią i się nie chwalą a Czesiu i Bodzio muszę wszędzie się wepchnąć. CO ma Bodziu do peronów? Kto mi odpowie na pytanie. Domyślam się, że kampania niedługo rusza o mierzy na fotel wójta, ale chłopie nie dla psa kiełbasa. Zadbaj lepiej o drogi w gminie Słupca.

  • Kukulski całe życie się robotą nie splamił to musi starać się zostać dygnitarzem partyjnym PIS jak jego guru z nowogrockiej

  • Zróbcie ładny parking gdzie będzie można ładnie parkować samochody ba jak na razie to są lata 60. A poza tym znów ktoś się odbije na tym remoncie jak ostatnio.

Dodaj komentarz