Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ponad 30 000 zł na szkolenie strzeleckie młodzieży

Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” kolejny raz otrzymało środki na realizację projektu – 
„Szkolenie strzeleckie młodzieży”.

-Pieniądze pozyskano w ramach Otwartego Konkursu ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pn. I Ty możesz służyć Ojczyźnie, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej.

Projekt realizowany będzie od czerwca do listopada 2023 r. Jego celem jest nabywanie przez społeczeństwo (w szczególności uczniów klas mundurowych, członków zrzeszonych w organizacjach proobronnych, młodzież z klas ponadpodstawowych, studentów) wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych z zajęć proobronnych przydatnych w procesie rekrutacji do służby wojskowej.

Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Wartość finansowa projektu to 35160 zł, z czego 31600 zł to środki pochodzące z MON. Stowarzyszenie otrzymało 100% wnioskowanej kwoty!!!

Zajęcia z młodzieżą rozpoczną się we wrześniu i obejmą wykłady (szkolenie edukacyjno – informacyjne), treningi strzeleckie z karabinów pneumatycznych. Cykl treningów zakończony zostanie zawodami, na których najlepsi strzelcy otrzymają nagrody. Partnerem projektu jest po raz kolejny Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy

Osobą odpowiedzialną za opracowanie i realizację projektu jest Karol Biadasz. Relegacje z przebieg projektu można będzie śledzić na stronie internetowej ZSE w Słupcy i profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

To już 8 projekt Stowarzyszenia „Z Wiatrem i pod Wiatr”, który zyskał uznanie Ministra Obrony Narodowej.  Od 2014 r. łączna wartość środków finansowych pozyskanych z MON na szkolenie młodzieży z powiatu słupeckiego to ponad 143 tys. złotych!- czytamy w informacji stowarzyszenia.

 

FOTO: Archiwum


Brak komentarzy

Dodaj komentarz