Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ponad 300 osób przeciw wycince drzew na drodze Wierzbno-Jaroszyn. „Decyzje już zapadły”.

Spotkanie w sprawie planowanej wycinki drzew na drodze Wierzbno-Jaroszyn zorganizowane zostało w Starostwie Powiatowym w Słupcy.

To efekt inicjatywy Justyny Szerechan-Orchowskiej i Janusza Orchowskiego. Mieszkańcy Lądu, którzy sprzeciwiają się wycince stworzyli internetową petycję, w której ich stanowisko poparło około 300 osób. Temat podzielił mieszkańców naszego regionu, których zdania pod postami na naszym portalu są różne.

Przypomnijmy, że decyzja o wycince w sumie 81 drzew jest związana z przebudową drogi ze Słupcy do Lądu. Dziś petycja została złożona na ręce starosty, Jacka Bartkowiaka, który wysłuchał argumentów samych zainteresowanych oraz przedstawił stanowisko Starostwa w tej sprawie.

 

 

-Z pełnym zrozumieniem przyjmuję petycję wyrażającą sprzeciw wobec planowanej wycinki drzew na odcinku drogi powiatowej 3090P Wierzbno – Jaroszyn. Opinia różnych lokalnych środowisk jest dla mnie bardzo ważna i zarówno ja, jak i podległa mi administracja, staramy się wsłuchiwać w głos powiatowej społeczności.W przypadku planowanej wycinki wzdłuż odcinka Wierzbno – Jaroszyn, zachodzi konieczność usunięcia drzew ze względu na ich usytuowanie w skrajni drogi, która niebawem zostanie poddana przebudowie.

W obecnym stanie, drzewa zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, co znajduje odzwierciedlenie w wielu zdarzeniach drogowych, które na przestrzeni lat miały miejsce na tym fragmencie drogi. Mająca nastąpić przebudowa, ma natomiast zwiększyć bezpieczeństwo ruchu pojazdów oraz pieszych poprzez przebudowę drogi i wybudowanie ścieżki pieszo – rowerowej.

W tym celu konieczne jest usunięcie istniejących drzew. W zamian za to, wzdłuż przebudowanego odcinka wykonane zostaną nasadzenia zastępcze, które zrekompensują z nadwyżką ubytek przydrożnego drzewostanu i nie będą stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego- mówi starosta, Jacek Bartkowiak.

 

 

Choć decyzje już zapadły i drzewa zostaną wycięte w najbliższych dniach, o czym pisaliśmy TUTAJ inicjatorzy petycji chcieli zwrócić uwagę na problem dotyczący ochrony drzew, jaki ich zdaniem występuje przy różnego rodzaju inwestycjach i działaniach w naszym regionie.

Symboliczna akcja związana z drzewami na wspomnianej drodze odbędzie się jutro. Chodzi o tak zwane „Walentynki dla drzew”.  Szerzej pisaliśmy o niej TUTAJ.

 

Organizują „Walentynki dla drzew”

 

Nie chcą wycinki drzew na drodze do Jaroszyna. Stworzyli internetową petycję.

 

Wytną drzewa na powiatowej drodze. Będą utrudnienia.

 

 

3 odpowiedzi

  1. Wycinają i betonują wszystko co się da. Później piep…nie o oczkach na działkach żeby wodę zatrzymać. O wycince lasu dla okupantów w Powidzu ile wspomnę. Żal.

    1. Niestety bardzo niska jest świadomość jaką ogromnie znaczenie mają drzewa dał obiegu wody, jak dużo wartościowej pracy wykonują dla nas każdego dnia nie żądając za to wypłaty….

  2. Jestem w stanie założyć się o duże pieniądze, że więcej osób zginie na tej drodze po wycięciu tych drzew wskutek nadmiernej prędkości i brawury niż zginęło czy by zginęło poprzez istnienie drzew przy pasie drogowym. Na wyremontowanej nawierzchni dopiero zaczną się wyścigi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *