Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ponad 300 osób przeciw wycince drzew na drodze Wierzbno-Jaroszyn. „Decyzje już zapadły”.

Spotkanie w sprawie planowanej wycinki drzew na drodze Wierzbno-Jaroszyn zorganizowane zostało w Starostwie Powiatowym w Słupcy.

To efekt inicjatywy Justyny Szerechan-Orchowskiej i Janusza Orchowskiego. Mieszkańcy Lądu, którzy sprzeciwiają się wycince stworzyli internetową petycję, w której ich stanowisko poparło około 300 osób. Temat podzielił mieszkańców naszego regionu, których zdania pod postami na naszym portalu są różne.

Przypomnijmy, że decyzja o wycince w sumie 81 drzew jest związana z przebudową drogi ze Słupcy do Lądu. Dziś petycja została złożona na ręce starosty, Jacka Bartkowiaka, który wysłuchał argumentów samych zainteresowanych oraz przedstawił stanowisko Starostwa w tej sprawie.

 

 

-Z pełnym zrozumieniem przyjmuję petycję wyrażającą sprzeciw wobec planowanej wycinki drzew na odcinku drogi powiatowej 3090P Wierzbno – Jaroszyn. Opinia różnych lokalnych środowisk jest dla mnie bardzo ważna i zarówno ja, jak i podległa mi administracja, staramy się wsłuchiwać w głos powiatowej społeczności.W przypadku planowanej wycinki wzdłuż odcinka Wierzbno – Jaroszyn, zachodzi konieczność usunięcia drzew ze względu na ich usytuowanie w skrajni drogi, która niebawem zostanie poddana przebudowie.

W obecnym stanie, drzewa zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, co znajduje odzwierciedlenie w wielu zdarzeniach drogowych, które na przestrzeni lat miały miejsce na tym fragmencie drogi. Mająca nastąpić przebudowa, ma natomiast zwiększyć bezpieczeństwo ruchu pojazdów oraz pieszych poprzez przebudowę drogi i wybudowanie ścieżki pieszo – rowerowej.

W tym celu konieczne jest usunięcie istniejących drzew. W zamian za to, wzdłuż przebudowanego odcinka wykonane zostaną nasadzenia zastępcze, które zrekompensują z nadwyżką ubytek przydrożnego drzewostanu i nie będą stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego- mówi starosta, Jacek Bartkowiak.

 

 

Choć decyzje już zapadły i drzewa zostaną wycięte w najbliższych dniach, o czym pisaliśmy TUTAJ inicjatorzy petycji chcieli zwrócić uwagę na problem dotyczący ochrony drzew, jaki ich zdaniem występuje przy różnego rodzaju inwestycjach i działaniach w naszym regionie.

Symboliczna akcja związana z drzewami na wspomnianej drodze odbędzie się jutro. Chodzi o tak zwane „Walentynki dla drzew”.  Szerzej pisaliśmy o niej TUTAJ.

 

Organizują „Walentynki dla drzew”

 

Nie chcą wycinki drzew na drodze do Jaroszyna. Stworzyli internetową petycję.

 

Wytną drzewa na powiatowej drodze. Będą utrudnienia.

 

 


Najnowsze komentarze
  • Wycinają i betonują wszystko co się da. Później piep…nie o oczkach na działkach żeby wodę zatrzymać. O wycince lasu dla okupantów w Powidzu ile wspomnę. Żal.

    • Niestety bardzo niska jest świadomość jaką ogromnie znaczenie mają drzewa dał obiegu wody, jak dużo wartościowej pracy wykonują dla nas każdego dnia nie żądając za to wypłaty….

  • Jestem w stanie założyć się o duże pieniądze, że więcej osób zginie na tej drodze po wycięciu tych drzew wskutek nadmiernej prędkości i brawury niż zginęło czy by zginęło poprzez istnienie drzew przy pasie drogowym. Na wyremontowanej nawierzchni dopiero zaczną się wyścigi…

Dodaj komentarz