Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ponad 3,5 miliona dodatków za leczenie na COVID-19 w SPZOZ

Portal Cowzdrowiu.pl opublikował listę kwot przeznaczonych na dodatki do wynagrodzeń za opiekę na chorymi na COVID-19, jakie trafiły do szpitali w naszym kraju . Jest wśród nich Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

Przypomnijmy, że chodzi o dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia dla osób wykonujących zawodów medyczny i mających bezpośredni kontakt z chorymi na COVID-19 lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

-Dodatki budzą wiele emocji, między innymi dlatego, że są wypłacane niezależnie od przepracowanego czasu z zakażonymi. I nie wszyscy je w ogóle dostają. Szefowie szpitali zwracają uwagę, że za 1 czy 2 dni pracy w kombinezonach mają je wypłacać w takiej samej wysokości co pracownikom pracującym non stop w warunkach zagrożenia i ze specjalnym zabezpieczeniem.

Z drugiej strony samorządy i związki zawodowe medyków ostro protestowały przeciwko wyliczaniu dodatku według przepracowanych godzin- czytamy na wspomnianej stronie.

-Gdyby wszystkie placówki w pełni korzystały z tego uprawnienia, kwota byłaby o wiele wyższa, ale szefowie części szpitali obawiają się, że w przyszłości NFZ może prowadzić kontrole i kwestionować część wypłat-informuje dalej autor artykułu.

Na dodatki do wynagrodzeń pracowników SPZOZ miało trafić w sumie 3 537 036,49 zł. Całe zestawienie znajdziecie TUTAJ.

 


Najnowsze komentarze
  • A ile milionów dla sprzedawców pracujących non stop w warunkach zagrożenia, praktycznie bez zabezpieczenia?

  • Dobrze by było, żeby pielęgniarki osobiście się wypowiedziały ile dostały podwyżki za pracę w tak ciężkich warunkach spowodowanych Covidem. Tu nie chodzi o kwoty, lecz o potwierdzenie faktu. Podziwiam odwagę i wytrwałość w tych trudnych czasach. Dziękuję, nie tylko we własnym imieniu :)

Dodaj komentarz