Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ponad dwa miliony euro dla naszego regionu (VIDEO)

Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” otrzyma ponad dwa miliony euro. Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Umowa o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu przez wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz prezes Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” Anitę Kubicką i wiceprezes Iwonę Suszkę. Wysokość środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR wynosi 2 087 625,00 euro. Z pieniędzy skorzystać będą mogły m.in. osoby fizyczne rozpoczynające działalność gospodarczą, ale nie tylko.

W konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa wniosek złożyły 34 Lokalne Grupy Działania. Co ciekawe, aprobatę komisji oceniającej otrzymało tylko 31 LGD, w tym „Unia Nadwarciańska”. Prezes Stowarzyszenia Anita Kubicka przekonuje, że pomysłów jest bardzo wiele i teraz nie pozostaje nic innego jak przejść do ich realizacji.

Informacja o planowanych działaniach w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność oraz harmonogram naborów wniosków znaleźć można na stronie internetowej stowarzyszenia: www.unianadwarcianska.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *