Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zmodernizują krajówkę, ma być bezpieczniej

Upór i determinacja przyniosły skutek. Jeszcze w tym roku odcinek drogi krajowej nr 92 przebiegający przez Strzałkowo zostanie zmodernizowany. Zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

O pozyskanie środków na przebudowę ruchliwej drogi samorząd gminy Strzałkowo zabiegał od kilku lat. Wcześniej Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza drogą, nieprzychylnie odnosiła się jednak do składanych wniosków. Pomimo niepowodzeń gmina nie zrezygnowała z tego pomysłu, co w końcu się opłaciło. – Możemy powiedzieć, że wyrzucani drzwiami wróciliśmy oknem i po wielu latach próśb i sugestii z happy endem ten temat się kończy. Jest to dla nas, jako samorządu, z pewnością wielki sukces i radość, że korzystanie z tej drogi będzie po prostu bezpieczniejsze – mówił wójt, Dariusz Grzywiński.

Modernizacja drogi krajowej, która ma na celu spowolnienie ruchu w Strzałkowie, dotyczyć będzie głównie utworzenia lewoskrętów na ulice: Szkolną, Kolejową, Dworcową i Górną jadąc od strony Wrześni. Wybudowane zostaną także azyle dla pieszych, czyli specjalne wysepki między przejściami, dzięki którym bezpieczniej będzie można przejść na drugą stronę drogi. Na te działania udało się uzyskać kwotę 1 200 000 zł. Dodatkowo z własnych środków gmina przeznaczy 350 000 zł na dofinansowanie budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. Prymasa Stefana Wyszyńskiego z ulicami: Górną i Dworcową.

Projekty dotyczące modernizacji przedstawione zostały radnym na wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem i nie kryli zadowolenia z takiego rozwiązania. – W tych trudnych czasach uzyskać takie dofinansowanie to duży sukces – mówił Olech Głodkowski. – Trzeba się tylko cieszyć, że taka inwestycja zostanie zrealizowana, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze, a wiemy przecież jakie jest w tym miejscu nasilenie ruchu – dodał Kazimierz Pawlak. Modernizacja drogi ma zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *