Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Postawią fotoradar na Kopernika?

Nie milkną echa ostatnich tragicznych wydarzeń, do jakich doszło w niedzielę na ulicy Kopernika.

Głos w tej sprawie w komentarzach zbiera mnóstwo naszych czytelników. Domagają się oni poprawy bezpieczeństwa na wspomnianej ulicy.

 

 

Piszą między innymi o progach zwalniających, czy też fotoradarze. Do sprawy odniósł się również wywołany do odpowiedzi starosta, Jacek Bartkowiak.

 

 

-Bartkowiak obiecał poprosić komendanta policji i Powiatowy Zarząd Dróg o podjęcie działań na Kopernika (radar). Typowe dzialanie pod publikę- napisał jeden z czytelników.

-Owszem, obiecałem. I takie działania zostały podjęte. Niebawem przekażemy szczegółowe informacje, kiedy radar zostanie zainstalowany- odpowiedział starosta.

A Wy co myślicie o tym pomyśle?


Najnowsze komentarze
 • Musiał ktoś zginąć, żeby otworzyć oczy na prędkość na tej ulicy?? Do tej pory nikt nie zauważał tego jak tam jeżdżą. Niestety w naszym kraju tak jest… musi stać się tragedia żebu zacząć działać… przykre

 • Tradycyjnie- musiało dojść do tragedii, żeby w końcu ktoś ruszył du*pę i zaczął myśleć o czymś co powinno być zrobione już dawno

  • Ma rację, że pod publikę. Gdyby było inaczej to starosta by się z tym nie obnosił. Zrobiłby to po cichu.

   • Fotoradar ? Ok tylko w ,którym miejscu . Po minięciu miejsca z fotoradarem nasi wspaniali kierowcy i tak będą szybko jeździć . Może lepiej zainstalować w kilku miejscach światła zwalniające , tak jak to jest w innych miastach . Koszty mniejsze niż fotoradar , a to też będzie brane pod uwagę.

    • Światła, walniajace a po co to jak pieniędzy z ludzi to nie ściągnie tyle co radar. Taka prawda

 • Ten odcinek traktowany jest przez wielu kierowcow jak tor wyscigowy. Jestem za radarem!! Mieszkanka ulicy Czarnieckiego.

 • A co z ulicą Traugutta???
  Lustrzane odbicie ul. Kopernika, wieczorem zaczynają się wyścigi trwające do późnych godzin nocnych i hałas wyjących silników…
  Rozpędzają się już od wjazdu do szpitala i kończą przy psb na końcu ulicy. Jak ktoś wyjdzie na droge i wpadnie pod takie auto to przy takiej prędkości będzie go można szukać ale w Słomczycach!!
  Na ktajowej mapie bezpieczeństwa zaznaczane ale to i tak „idzie w las”.

  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 • Haha Pisory nawet z tragedii potrafią zrobić dojna krowę ze społeczeństwa. Nie dość, ze zapłacimy z podatków za ten radar to jeszcze za zdjęcie będziemy im kasę do kieszeni wkładać. Progi zwalniające są dużo tańsze dla Nas niz fotoradar i myśle, ze będą bardziej skuteczne, bo jak trafi na jakiegoś malolata z pieniędzmi tatusia to albo nie wskaże sprawcy i zapłaci 500 zł bez punktów albo da komuś w łapę co nie jeździ samochodem żeby wziął mandat na siebie. Jak na progu zwalniającym rozpier… samochód to mu się zaraz odmysli szybkiej jazdy.
  A tak na marginesie pomyślcie lepiej o wymianie oświetlenia przy przejściach dla pieszych, w deszczowy dzień to światło przy przejściach odbija się od drogi i nic nie widać, sam nie raz bym się naciął na pieszego jadąc dozwolona prędkością

  • Zdecydowanie najlepszy pomysł!! Jak będą chcieli się ścigać dalej wystarczy zdjąć tablicę i zakryć numery na szybie.Progi? Ilu jest takich odwaznych żeby przejechąć po nim z prędkością ok 100/h. Progi przed przejściami lub na samych pasach wyniesione – gwarantuję że nawet wsród tych ludzi czesto z brakiem wyobraźni nie znajdzie sie smiałek żeby sobie pofrunąć uszkadzając cały przód. O doświetleniu przejśc nie wspominając. Inna kwestia to taka że spotykamy ludzi którzy na ślepo wchodzą na przejscie.

  • Pan robi z tego politykę i to jest obrzydliwe. Każdy jest przejęty tą sytuacją i stąd pomysł o radarze. Jestem z Pisu i uważam że światła zwalniające wystarczą, ale to moje zdanie. Przestańcie wszędzie ubliżać innym bo poglądy polityczne się nie podobają. Takie komentarze są poniżej krytyki w obliczu tej tragedii.

 • Przekroczenie dozwolonej prędkości nie jest jedyną przyczyna takich tragedii. Czy fotoradar albo próg zwalniający sprawi, że kierowcy przestaną prowadząc auto korzystać z telefonu? A może progi sprawią, ze bezmózgowi kierowcy, a tych u nas od groma, zaczną zachowywać przepisową odległość przy wymijaniu rowerzystów? Przyczepiliście się wszyscy progów, bo akurat przyczyną tragedii była nadmierna prędkość. Kiedy przyczyna takiej tragedii będzie inna ( rozmowa przez telefon, sms, nieprawidłowe wymijanie ) to krzykniemy wszyscy pozbawić ludzi telefonów, a rowerzystom zabronić korzystać z jezdni i niech jeżdżą po polach. Progi czy fotoradary problemu nie rozwiążą. Potrzebny jest rozsądek, a na nierozsądnych efektywne kontrole drogowe i wysokie kary. Tylko kto ma te kontrole przeprowadzać?

 • Radar Może w końcu POLICJA się obudzi zacznie ta ulice kontrolować. Tyle zgloszeń o tym że “MŁODZI” szaleją na Kopernika i nic sie z tym nie dzieje. Srach wieczorem przechodzić przez tą ulice bo nie wiadomo czy ktoś czasami sie nie bedzie ścigał do ronda i tam robił popicówki

 • Jestem za .tylko dlaczego musiało dojść do tragedii aby ktoś pomyślał o radarze?

 • Jestem za progami zwalniajacymi przed pasami dla pieszych.Nie raz byłam swiatkiem takiej sytuacji kiedy dzieci idą lub wracając ze szkoły do domu kierowca np. Z lewej strony sie zatrzymuje, a z prawej pędzi jak szalony te dzieci wtedy na tych pasach nie wiedza co maja zrobic, wracać czy przechodzić. Zaraz przyjdzie wrzesień i zacznie się jeszcze większy ruch na naszych Słupeckich drogach.

 • Nasze służby publiczne lokalne są odporne na apele, w głowie mają nie apele lecz przywileje, zadbają ale o swoich z odpowiednią legitymacją. Później zaproszą samych siebie na konferencję i powiedzą jak nieraz już bywało, że dbają o bezpieczeństwo ze wszystkich sił jakimi dysponują.Szkoda czasu i zdrowia na pisanie bo i tak g….. z tego. Jedyne co powinniśmy pamiętać to o weryfikacji przy urnach.

 • Jak widzicie jakieś wyścigi w Słupcy to przestańcie ćpać albo w Łeb się puknijcie.

  • Są w Słupcy wyścigi

 • Odporna to jest policja na to wszystko co Słupczanie o niej mówią. Na miejscu komendanta podałbym się do dymisji.

 • Policja to powinna przestać “ocieplać wizerunek”, bo to błędne myślenie. Policja angażuje się w działania niczemu nie służące. Policjant powinien wzbudzać respekt i szacunek. Obecnie dzieci w szkołach poznają policjanta pyrka, którego można za nos prowadzać, a później oczekuje się, że te dorosłe już”dzieci” będą traktować ich z należną powagą. Każdy zawód ma inne wymagania. “Zaprzyjaźnianie się” może kolidować z tworzeniem właściwej postawy po każdej ze stron.

 • Żadnego radaru !!! To nabijanie budżetu a i tak za radarów będą pędzic jak do tej pory. Progi zamontować i tych z poznanskiej zza biurek wyciagnac i na prawdziwe patrole na miasto a nie siedziec w autach… i raz dwa się sytuacja a drogach poprawi…

 • Co do fotoradaru – jestem “za”, ale pomysł z progami zwalniającymi to wybitna głupota. Po za tym nic się w mieście nie zmieni, skoro policja ma gdzieś co się tu dzieje. Lepiej postawić patrol na obwodnicy Słupcy, niż pilnować porządku w mieście. – Taka jest logika działania.

  • Akurat radar niewiele da, bo żeby to wszystko miało ręce i nogi – radar musiałby być odcinkowy, a już oczyma wyobraźni widzę marsowe miny Pyrzyka z Bartkowiakiem typu “Dzieńdobrypaństwu, niestety gminy aktualnie nie stać na taką inwestycję”. Zwykła postawiona w punkcie fotokomórka nic nie da, bo debile będą się rozpędzać tuż za radarem.

   Progi z kolei raczej nie przejdą, bo to nie jest (niestety) droga wewnątrzosiedlowa tylko przelotówka.

   Kłopot u nas taki, że o ile mamy już przepisy, to w wieku wypadkach po prostu nie są ani respektowane ani penalizowane. Przykład? Rowerzyści masowo jeżdżący po chodnikach i przejściach dla pieszych (tam gdzie nie ma ścieżki rowerowej). Czy ktoś kiedyś słyszał, aby jakiś dziadek na rowerze wyłapał stówkę mandatu?

   Wystarczy odpowiednio egzekwować przepisy (a najlepiej zrobić jak w krajach skandynawskich – zamiast sztywnych przepisów typu 400 PLN za przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h, powinno być to obliczane procentowo od zarobków (czy majątku, do dogrania) tak żeby takiego cwaniaczka faktycznie mocno uderzyło po kieszeni.

   Dopierniczyć się deklom do portfeli, to jedyne co do tych kretynów jest w stanie przemówić.

 • A kto pomysli o ulicy prowadzacej do lasu i jeziora juz tam rajdowcy urzadzaja wyscigi. Czas aby miasto zadbalo rowniez o male uliczki bez oswietlenia i nawierzchni, my tez placimy podatki i do pracy w deszczowy dzien musimy zakladac kalosze, a o zmierzchu strach wyjsc.

 • A gdyby tak zorganizować akcję uświadamiającą pieszych, że wchodzenie na pasy przed jadącym pojazdem to wykroczenie z Art.14 kodeksu drogowego i igranie z życiem ?

 • Dużo lepszy wybór … Zezłomować wszystkie BMW którym poruszają się młodzi gniewni ….

 • Stanie foto radar i będą progi oraz światła i znajdzie się również kierowca ktoremu to w niczym nie przeszkodzi i zignoruje to wszystko i przejedzie po swojemu jak nie tu to na innej ulicy moze dojść do tragicznego w skutkach incydentu. Może Kopernika na stale wyłączyć z ruchu pojazdów ? Nie mamy wpływu na każdą jednostkę ktora siedzi za kółkiem. Może badanie psychologiczne powinny być wnikliwie brane pod uwagę przy uzyskaniu uprawnień ?

Dodaj komentarz