Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Poświąteczny nadbagaż

Wszelkie diety, postanowienia czy aktywność fizyczna, na czas świąt nierzadko zostają zawieszone. Skutkuje to ostatecznie dodatkowymi kilogramami, które odkrywamy zaraz po świętach. Co z tym zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta. 

-Należy wrócić do prawidłowych nawyków odżywiania. Co się za tym kryje? Po pierwsze, cztery lub pięć regularnych posiłków spożywanych w odstępach 3 – 4 godzin.  Po drugie, nie podjadanie pomiędzy posiłkami. Po trzecie picie odpowiedniej ilości wody mineralnej (ok. 6 – 8 szklanek dziennie). Po czwarte, odpowiednie komponowanie posiłków. W każdym z nich powinny znaleźć się produkty z 6 grup żywności, tj. produkty zbożowe, owoce, warzywa, tłuszcze, mleko i produkty mleczne oraz mięso, ryby i jaja. Po piąte, aktywność fizyczna. Nie należy się do niej zmuszać. Należy znaleźć coś, co będzie sprawiało nam przyjemność. Może być to pływanie, jazda na rowerze, gra w tenisa, bieganie bądź inne dostępne dla nas formy aktywności ruchowej-mówi dietetyk Dorota Szpiler z poradni Dietetyczne Inspiracje.

Jak się okazuje nie powinniśmy żałować tego, co już się stało, a zastanowić, co możemy zrobić, żeby następne święta nie wpłynęły na naszą sylwetkę.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz