Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Powalczą o finał

W popularnym turnieju mini siatkówki Kinder+ Sport ponownie wystartowały zawodniczki i zawodnicy z naszego powiatu. Część z nich już niebawem powalczy o awans do finału imprezy.

Kinder+ Sport to nieoficjalne Mistrzostwa Polski w mini siatkówce. Zawodnicy Czarnych Ostrowite w niedzielę, w Turku zagrali w eliminacjach klubowych tej imprezy, które były ostatnią możliwością kwalifikacji do dalszej fazy gier. Czarni wystawili w nich cztery drużyny. Były to dwie ekipy chłopców z klas czwartych oraz po jednej drużynie z klas piątych i szóstych. Najmłodsi reprezentanci Ostrowitego niestety odpadli na tym etapie gier, natomiast drużyna z klasy piątej (Wiktor Kowalski, Michał Błaszkowski, Szymon Gąsiorowski) wygrała eliminacje. Z kolei klasa szósta(Mikołaj Dunaj, Kacper Fejst, Łukasz Gąsiorowski, Maciej Drzewiecki, Mateusz Pilarczyk) była druga. Najprawdopodobniej 25 lub 26 kwietnia Czarni powalczą w półfinale, na który wybiorą się do Kwilcza, lub Turku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zawodnicy z Ostrowitego osiągnęli w tej imprezie niemały sukces.

 

 

Również jakiś czas temu reprezentacja Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego pod wodzą Marcina Kwitowskiego rywalizowała w eliminacjach klubowych dziewcząt Kinder+ Sport. Także w Turku o awans do finału walczyło sześć zespołów, jednak tylko jeden z nich zdołał uzyskać kwalifikację. Była to drużyna z klasy czwartej w składzie Oliwia Król, Dominika Kujawa, Martyna Fajkowska.

FOTO: Paweł Kolan

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *