Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

(PO)walczą o powiat i miasto

Przynajmniej utrzymać wynik w mieście i odbudować pozycję w powiecie- z takimi zamierzeniami słupecka Platforma Obywatelska idzie do tegorocznych wyborów samorządowych. Podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury zaprezentowano część kandydatów, którzy powalczą o upragnione mandaty.

Łącznie na listach PO znalazło się ponad 50 kandydatów, głównie do Rady Miasta Słupca oraz do Rady Powiatu Słupeckiego. Niewątpliwą nowością jest jednak utworzenie listy także poza Słupcą, a mianowicie w gminie Orchowo. Tam, PO ma także swojego kandydata na wójta, którym została Elżbieta Gonicka.

Magdalena Plesińska, szefowa słupeckiej Platformy Obywatelskiej

 

 

Jednym z najważniejszych założeń programu wyborczego PO jest postawienie na współpracę różnych samorządów powiatu słupeckiego, bez względu na to kto w danej gminie będzie rządził. – Jest kilka zadań, które razem można zrobić, to jest np. ten basen, o którym wszyscy mówią od lat. Nie jest to jednak inwestycja, którą miasto mogłoby udźwignąć samo, jest tu potrzebna współpraca wszystkich samorządów. Są też zadania mniejsze, jak ścieżki rowerowe, które wykraczają poza obszar jednej gminy. Najbardziej znany projekt, dotychczas niezrealizowany, który chcielibyśmy promować to oczywiście ścieżka ze Słupcy do Kosewa, ale w tym przypadku również potrzebna jest współpraca – tłumaczył na spotkaniu Tomasz Garsztka- lider listy do powiatu w okręgu słupeckim.

Słupecka Platforma ma także dwóch kandydatów w wyborach do sejmiku województwa wielkopolskiego. Będą to: wspomniana Magdalena Plesińska i Jerzy Ostrowski. Mieszanka młodości z doświadczeniem to rozwiązanie, które ma przynieść sukces. Przypomnijmy, że PO w poprzednich wyborach wprowadziła do sejmiku największą liczbę radnych, bo aż dziewiętnastu. – Teraz ten sukces chcemy powtórzyć, a może i nawet poprawić – przekonywał obecny na spotkaniu w Słupcy Rafał Grupiński, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. To właśnie on, wspólnie z posłem Tomaszem Nowakiem bardzo zabiegali o kandydaturę Magdaleny Plesińskiej.

 

 

Mówił Rafał Grupiński

A wszystkich kandydatów Platformy Obywatelskiej i nie tylko, startujących w najbliższych wyborach znajdziecie w naszej zakładce wyborczej. Zapraszamy do jej odwiedzenia i oczywiście wzięcia udziału w głosowaniu 16 listopada.

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz