Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powalczą o Puchar Piotra Reissa

W kolejnym turnieju z cyklu Reiss Cup wezmą udział młodzi zawodnicy z całej Wielkopolski, grający na co dzień w barwach Akademii. W niedzielę jeden z turniejów rozegrany będzie w Strzałkowie. 

Turniej Reiss Cup na stałe wpisał się w kalendarz największych imprez sportowych organizowanych w Wielkopolsce. W tegorocznych rozgrywkach weźmie udział ponad 400 dzieci z całego województwa między innymi z Gniezna, Wrześni, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Pleszewa, Ślesina, Kalisza oraz Konina. Tegoroczne turnieje odbędą się w aż 10 miejscowościach, w tym także w Strzałkowie-To będzie piłkarskie święto całej Akademii-podkreślają organizatorzy.

Gospodarzami turnieju jest drużyna ze Słupcy. Na małych adeptów piłki nożnej czeka duża dawka sportowych emocji i zdrowej rywalizacji.- Przed nami wielkie piłkarskie święto zawodników Akademii. W rozgrywkach wezmą udział nasi podopieczni z rocznika 2004 – 2007. Wspólnie z zawodnikami Akademii chcielibyśmy stworzyć gorącą atmosferę oraz zapewnić wspaniałą zabawę wszystkim przybyłym kibicom – mówi Prezes Zarządu Akademii, Piotr Matecki.

Rozgrywane co roku zawody mają za zadanie podnieść piłkarskie umiejętności młodych zawodników oraz zapoznać ich z zasadami i zachowaniami obowiązującymi na boisku. Dla trenerów jest to natomiast dobra okazja do ocenienia postępów, jakie zrobili w ostatnim czasie podopieczni Akademii. –Turnieje to ważny element piłkarskiego szkolenia i stanowi uzupełnienie standardowych treningów. Zawody organizujemy według własnego schematu, dzięki czemu każdy zawodnik gra jak najwięcej. Udział w rozgrywkach uczy zdrowej rywalizacji, współpracy, zasad gry fair play, a także jest dobrą okazją do wykorzystania w praktyce umiejętności nabytych podczas treningu – mówi Dyrektor ds. Sportu, Marek Pawłowski.Zapraszamy wszystkich kibiców do strzałkowkiej hali już w najbliższą niedzielę. Start o godzinie 8:15.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz