Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powiat chce zdobyć środki na remont kolejnych dróg

O kolejne środki na przebudowę dróg na swoim terenie wnioskuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

– Najbliższe tygodnie powinny przynieść rozstrzygnięcie naborów rządowych programów, wspierających inwestycje lokalne. Powiat Słupecki złożył kilka wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Pierwszy dotyczy remontu drogi powiatowej z Giewartowa w kierunku Siernicza Małego (4,6 km) i opiewa na kwotę 8 000 000 zł. Drugi to przebudowa ponadstuletniego mostu w Stawie II za około 2 000 000 zł.

Trzeci to rozbudowa drogi powiatowej Pokoje – Cienin Zaborny na odcinku od drogi krajowej 92 do Cienina Zabornego (2330 m), gdzie ubiegamy się o kwotę niespełna 8 000 000 zł.

Czwarty to rozbudowa drogi powiatowej na odcinku Słupca – Giewartów (8 km, wraz ze ścieżką rowerową). Wartość zadania to 21 000 000 zł, a wnioskujemy o 19 950 000 zł.

Czekamy również na rozstrzygnięcie naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gdzie staramy się o pieniądze na: budowę ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej na odcinku Słupca – Piotrowice (wartość zadania to ok. 3 500 000 zł), budowę chodnika w Hucie Łukomskiej (780 tys.zł), budowę chodnika w Kornatach (700 tys.zł), przebudowę drogi powiatowej na odcinku Cienin Zaborny – Cienin Kościelny (1 850 000 zł), przebudowę drogi powiatowej Ląd – Zagórów (4 080 000 zł).

Wójt Lądku Artur Miętkiewicz złożył też w uzgodnieniu z powiatem wniosek, dotyczący przebudowy drogi w Samarzewie.

Natomiast wójt Ostrowitego Mateusz Wojciechowski wnioskuje o środki na budowę ścieżki rowerowej przy powiatowej drodze od Giewartowa do Tomaszewa.

Zmieniamy Powiat Słupecki!!! – informuje starosta, Jacek Bartkowiak.

 

FOTO: Archiwum/ Michał Klotschke


Najnowsze komentarze
 • Szkoda, że starosta nie poinformował, że w Tomaszowie, osoba bliska wójtowi Ostrowitego Mateuszowi Wojciechowskiemu, ma agroturystykę „Akacjowy Gaj”. Ścieżka rowerowa jak najbardziej więc potrzebna. Najbardziej w imię rozwoju agroturystyki. A te drogi asfaltowe zrobione bodajże w ubiegłym roku i prowadzące do działek letniskowych powiązanych podobno z wójtem, to też zapewne inwestycja, której przyświeca hasło „Zmieniamy Powiat Słupecki”. Pytanie tylko, dla kogo te zmiany…

  • Jak masz takie informacje to daj to do prokuratury a nie piszesz w intercie

   • Wytłumacz mi Cenzorze, dlaczego mam napisać do prokuratury… Moralność czy interesowność decyzji wójta nie podlega pod paragrafy. I dlaczego niby mam nie przedstawiać swoich spostrzeżeń w internecie? Nie wolno komentować otaczającej rzeczywistości, zwłaszcza przed wyborami, w których za chwilę zdecydujemy czy kandydat X czy Y ma nas reprezentować w Sejmie? Zawsze może reprezentować sam siebie mając w nosie dobro mieszkańców, których reprezentuje.

  • Koszt ścieżki rowerowej ze Słupcy do Piotrowic ok. 3,5 miliona a drogi Ląd – Zagórów ok. 4 miliony? Coś tu nie pasuje

   • Głupoty podają

   • Pewnie dlatego że budowana ścieżka rowerowa była by od podstaw (być może z wykupem ziemi) a droga na Zagórów to tylko remont nawierzchni

 • Ta informacja jest tyle watra co moja w której będę pisał że gram w lotka by wygrać pieniądze. Każdy powiat pisze o pieniądze. Jak starosta je zdobędzie pieniądze to wtedy napiszcie coś mądrego

 • Dla dobra mieszkańców bardziej zasadnym byłoby, żeby wójt wystąpił o środki na ścieżkę rowerową wokół jeziora przez Lipnicę. A tu bum… Wójt odbija ze ścieżką w prawo… do Tomaszewa. I to ten sam wójt, który z burakiem w ręku zarzucał Kołodziejczakowi, że ten do sejmu pcha się nie dla idei, ale dla probiznesowych zapędów.

Dodaj komentarz