Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Powiat likwiduje szkołę, gmina mówi NIE!

Niecodzienny i zaskakujący przebieg miała wczorajsza, nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Radni spotkali się, by zmienić budżet, jednak największą dyskusję wywołała kwestia likwidacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie.

Powodem zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Strzałkowo były zmiany w budżecie. Radni szybko jednak uchwałę podjęli, a temat zszedł na drugi plan. Gorącą dyskusję wywołała za to kwestia poruszona przez Kazimierza Pawlaka. Przewodniczący Rady poinformował, że otrzymał zaproszenie na piątkową sesję Rady Powiatu Słupeckiego, podczas której- ku jego zaskoczeniu- radni mają zagłosować za rozwiązaniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie i powołaniu w jego miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Choć szkoła istnieć będzie nadal, jej forma organizacyjna miałaby zostać zmieniona, co bardzo nie spodobało się obecnym na sali.

Wójt gminy, Dariusz Grzywiński

 

 

W ramach sprzeciwu, radni postanowili przyjąć rezolucję, w której wyrazili swoje stanowisko wobec planów powiatu. Ponieważ punkt ten nie był ujęty w porządku obrad, zdecydowano o zwołaniu kolejnej nadzwyczajnej sesji. W podjętej jednogłośnie rezolucji czytamy, że Rada Gminy Strzałkowo wzywa starostę słupeckiego oraz radnych powiatowych do wycofania punktu dotyczącego rozwiązania ZSP z porządku obrad i dokonania ponownej analizy w tej sprawie. Zdaniem radnych utworzenie w miejsce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego znacznie obniża prestiż miejscowości oraz budzi obawę o przyszłość tej placówki, ponieważ jej przekształcenie może doprowadzić ostatecznie do wygaśnięcia jej działalności. Podczas dyskusji radni nie szczędzili też gorzkich słów pod adresem starostwa i prowadzonej przez niego polityki.

Kazimierz Pawlak, przewodniczący Rady Gminy

 

 

Decyzję w sprawie przekształcenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie Rada Powiatu Słupeckiego ma podjąć w piątek. Początek sesji o 14:00 w sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *