Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powiat Słupecki trzeci pod względem bezrobotnych w województwie

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego dotyczący maja 2020 roku wydał Urząd Statystyczny w Poznaniu. Z danych wynika, że Powiat Słupecki jest na trzecim miejscu w naszym województwie jeśli chodzi o stopę bezrobocia.

W maju tego roku po raz pierwszy od dłuższego czasu zanotowano spadek przeciętnego miesięcznego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw w odniesieniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Podniosła się również stopa bezrobocia rejestrowanego, osiągając poziom wyższy aniżeli przed rokiem. Wpływa na to miała niewątpliwe sytuacja związana z koronawiursem. Wciąż jednak wskaźnik ten pozostawał najniższy w kraju jeśli chodzi o nasze województwo.

-Natężenie bezrobocia w województwie jest zróżnicowane terytorialnie. W maju br. najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: konińskim (9,5% wobec 8,1% w maju ub. roku), chodzieskim (8,0% wobec 6,1%) i słupeckim (8,0% wobec 6,6%).

Najniższą stopą wciąż wyróżniał się Poznań (1,5% wobec 1,3% w maju ub. roku) oraz powiaty poznański (1,6% wobec 1,3%) oraz kępiński (2,1% wobec 1,8%)- czytamy w opracowaniu Urzędu Statystycznego.

Cały raport znajdziecie TUTAJ.

 


Najnowsze komentarze
  • Co za wstyd, lepiej już nie będzie, brak dużych inwestycji, wszyscy co mądrzejsi pracują we Wrześni, bo tak bezrobocie wynosiło by 32,3%. Co za wstyd.

  • A to stąd rosnące poparcie dla Andrzeja :D

  • Brawo PSL, brawo PiS, siebie warci!

  • A tak miało być dobrze. Pan Nowak PiS pracownik Starostwa w godzinach pracy załatwia sprawy partyjne. Lepiej nie będzie.

    • Brawo PUP, więcej nagród za hodowlę bezrobocia.

  • A jeszcze nie tak dawno temu pisano w temacie o A. Dudzie, jakie to dzięki niemu (i Partii) jest niskie bezrobocie w powiecie

Dodaj komentarz