Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Urzędem Gminy w Ostrowitem oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie przeprowadziła w piątek powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Słupcy w starszej grupie wiekowej oraz drużyna Szkoły Podstawowej w Ostrowitem w grupie młodszej.

Etap powiatowy konkursu BRD zorganizowano w Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Specjalnymi gośćmi wydarzenia byli Komendant Powiatowy Policji insp. Roman Ciesielczyk oraz Wójt Gminy Ostrowite Mateusz Wojciechowski wraz Zastępcą Małgorzatą Wesołowską. W rywalizacji brało udział pięć drużyn: ze Słupcy, Koszut, Cienina Zabornego i dwie z Ostrowitego.

Uczniowie rywalizowali rozwiązując test wiedzy ogólnej, pokonując specjalny tor przeszkód na rowerach, wykazując się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundował WORD w Koninie. Zwycięskie szkoły z Ostrowitego i Słupcy będą reprezentowały nasz powiat na wojewódzkim etapie konkursu BRD, który odbędzie się w Śremie 24 maja. Gratulujemy!

Szczególne podziękowania należą się drużynie z OSP w Ostrowitem, której strażacy prowadzili stanowisko pomocy przedmedycznej oraz gospodarzowi miejsca Dyrektor SP w Ostrowitem. Do szkoły w Ostrowitem trafiła torba medyczna wraz z wyposażeniem, którą przekazały władze gminy!

 

 

TEKST/FOTO: KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *