Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Powidz już na szlaku

Pielgrzymi z Powidza wyruszyli wczoraj w drogę na Jasną Górę. Ten rok jest dla grupy wyjątkowy, ponieważ jest to już 40. pielgrzymka z jej udziałem.

Historia Pieszej Pielgrzymki Promienistej Powidz- Jasna Góra jest bardzo okazała. Jej założycielem i pierwszym przewodnikiem był proboszcz powidzkiej parafii ks. kan. Wojciech Dzierzgowski. Przez lata kapłani się zmieniali, a pielgrzymka cały czas trwała. W tym roku po raz kolejny prowadzi ją wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Powidzu, ks. Maciej Łakomiak.

Pielgrzymi wędrowanie rozpoczęli tym razem nieco wcześniej, ze względu na to, że dotychczasowy ostatni etap podzielony został na dwa dni. Jednym z pierwszych postojów na szlaku była Słupca, a konkretnie kościół pw. św. Leonarda. Po krótkim odpoczynku i posileniu się, grupa udała się do Lądu na nocleg. 5 sierpnia, po przejściu prawie 300 kilometrów, pielgrzymka dotrze przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Z okazji 40. Jubileuszowej pielgrzymki w Powidzu przygotowana została specjalna wystawa, na której znalazły się m.in. zdjęcia, plakaty i identyfikatory z poprzednich lat.

Fot: www.facebook.com/PieszaPielgrzymkaPromienistaPowidzJasnaGora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *