Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powidz na orszaku

Pierwszy raz w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Powidza przeszedł Orszak Trzech Króli. Inicjatywa okazała się trafiona i przyciągnęła wielu mieszkańców.

Orszak wyruszył spod Domu Kultury, przeszedł przez rynek i dotarł do placu przy kościele. Tam na uczestników pochodu czekała żywa szopka, w której znaleźć można było m.in. owce, kozy oraz kury. Zebranych przywitał proboszcz parafii ks. Alfred Lewicz, który wyraził radość, że Powidz również wpisał się w tę coraz bardziej popularną w Polsce tradycję organizowania orszaków.

Przy szopce nie zabrakło wspólnego kolędowania przeprowadzonego przez zespół młodzieżowy i świątecznych zagadek, za rozwiązanie których gwiazdor obdarowywał dzieci słodkościami.

Organizatorami orszaku byli: parafia pw. św. Mikołaja w Powidzu, Gmina Powidz oraz Dom Kultury w Powidzu. Zwierzęta udostępnili: Agroturystyka Bocheńscy, państwo Wysoccy z Powidza oraz sołtys Ignacy Maroszek. Nad bezpiecznym przemarszem czuwali druhowie z OSP w Powidzu, a młodzi aktorzy w orszaku i szopce zostali przygotowani w ramach działalności świetlicy opiekuńczo – wychowawczej pod kierunkiem Magdaleny Metler.

 

FOTO: Gmina Powidz

Brak komentarzy

Dodaj komentarz