Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powidz tętniący życiem

Na Festiwal Życia zaproszono w weekend mieszkańców Powidza i pobliskich miejscowości. Podczas imprezy zebrano w sumie 27 litrów bezcennego daru, jakim jest krew.

17 czerwca w Powidzu nie brakowało chętnych do pomocy innym, krew oddało łącznie 60 osób. Oprócz podzielenia się tym, co mamy najcenniejsze, mieszkańcy mogli też skorzystać z atrakcji. Te czekały zarówno na placu przed Domem Kultury, jak i na Łazienkach, czy przy OSP Powidz. Były między innymi prezentacje sprzętów ratujących życie wraz z wyposażeniem, można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, czy odwiedzić kiermasz literatury prozdrowotnej. Na placu przy Domu Kultury stanął mammobus, swoje stoiska mieli też: Wojsko w Powidzu, Żandarmeria, Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, Kamaro Ratownictwo, Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego, Amazonki Konin, czy WORD Konin. Na plaży można też było wysłuchać prelekcji dietetyka, zaprezentowała się również grupa ratownicza przy ZSP w Zagórowie.

-Festiwal Życia odbył się po raz pierwszy i pomimo niesprzyjającej aury, dzięki zaangażowaniu dziesiątek osób udało się go bardzo sprawnie przeprowadzić. Idea, jaka przyświecała wydarzeniu, to swego rodzaju „odczarowanie” środowiska krwiodawców, otwierając je na osoby młode, promocja bezpieczeństwa w czasie wakacji, uwypuklenie zasad ochrony życia i zdrowia, zarówno własnego jak i innych, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, zdrowy styl życia. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w Festiwal Życia, instytucjom i firmom – mówił prezes Klubu HDK PCK „Krwinka” w Powidzu, który zorganizował imprezę we współpracy z Urzędem Gminy, Domem Kultury i Biblioteką Publiczną.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz