Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powidz uzależniony od sportu

Ponad 250 osób wzięło udział w akcji „Uzależnia mnie tylko sport”, która dziś odbyła się w Powidzu. Przy pięknej pogodzie, w malowniczej scenerii Jeziora Powidzkiego całe rodziny bawiły się, biegały i wspólnie udowadniały, że można żyć bez uzależnień.

„Uzależnia mnie tylko sport” to największa w Wielkopolsce kampania wspierająca sport i dbanie o zdrowie wśród dzieci i młodzieży. Jej celem jest przede wszystkim promocja i realizacja zadań dotyczących profilaktyki uzależnień w połączeniu z aktywnością ruchową uczestników imprez. Do głównych zadań projektu należy także zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat szkód wynikających z używania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

W ramach akcji Wielkopolska została podzielona na 5 subregionów. W każdym nich do współpracy zostało zaproszonych 6 gmin, będących gospodarzami spotkań, w których mogą wziąć udział całe rodziny. Na terenie każdego subregionu odbędzie się łącznie 6 imprez plenerowych, w ciągu 6 kolejnych tygodni. Dziś w roli gospodarza wystąpiła gmina Powidz. Na miejscowym Orliku oraz na promenadzie zaroiło się od dzieci, młodzieży i dorosłych uczestników. To właśnie promenada nad brzegiem jeziora była trasą biegów, głównego punktu imprezy. Nie były to jednak zwyczajne biegi. Biorąc pod uwagę rodzinny charakter imprezy, organizatorzy przygotowali swego rodzaju sztafetę pokoleń. W każdej grupie wiekowej (od przedszkolaków po uczniów szkół ponadgimnazjalnych), bieg rozpoczynały dzieci, które po pokonaniu określonego dystansu przekazywały rodzicom, dziadkom, lub innym członkom rodziny specjalne opaski, z którymi ci musieli dobiec do mety.

Dodatkowo po każdym z biegów uczestnicy brali udział w swego rodzaju konkursach, w których musieli wykazać się wiedzą głównie z zakresu uzależnień. Podczas imprezy nie brakowało również zabaw, konkurencji i innych atrakcji dla dzieci i nie tylko. Chętni mogli także skorzystać z pomocy specjalistów m.in. z zakresu prawa, czy terapii uzależnień. Na zakończenie, strażacy z OSP Powidz zaprezentowali pokaz ratownictwa.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz