Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powidz uzależniony od sportu

Powidz znów udowodnił, że jest uzależniony od sportu. W trzeciej odsłonie profilaktycznego pikniku udział wzięło prawie 400 osób.

„Uzależnia mnie tylko sport” to kampania Samorządu Województwa Wielkopolskiego, której głównym celem jest promowanie aktywności sportowej jako alternatywy wobec używek. W jej ramach Wielkopolska podzielona została na kilka subregionów. W każdym nich do współpracy zostały zaproszone gminy, będące gospodarzami spotkań, w których mogą brać udział całe rodziny.

Powidzka impreza odbyła się na kompleksie boisk Orlik, a do rywalizacji oprócz gospodarzy stanęły drużyny m.in. ze Śremu, Wrześni i Gniezna. Uczestnicy rywalizowali w biegach, jednak ich forma znacznie różniła się od tradycyjnych zawodów, spotykanych w innych miastach. Była to swego rodzaju sztafeta pokoleń. W każdej grupie wiekowej (od przedszkolaków po uczniów szkół ponadgimnazjalnych), bieg rozpoczynały dzieci, które po pokonaniu określonego dystansu przekazywały rodzicom karteczki, z którymi ci musieli dobiec do mety. Biegom towarzyszyły różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych i nie tylko. Po zakończeniu zmagań dzieci odpowiadały na zagadki o tematyce profilaktycznej, za rozwiązanie których, mogły otrzymać oficjalne gadżetu kampanii UMTS.

Rywalizację zdominowali uczestnicy z Wrześni, jednak nie zwycięstwo było tego dnia najważniejsze. – Cieszę, że jest taka impreza, bo ona bardzo integruje środowisko i buduje więzi w rodzinach, co doskonale widać to było już przy pierwszej edycji. Jesteśmy małą gminą, nie mamy wielu mieszkańców, ale udało się zebrać grupę osób, która wystartowała. Dzieciaki wręcz mobilizowały swoich rodziców, żeby zaczęli biegać, żeby uczestniczyli w tych zmaganiach i to się przełożyło później na to, że uczestnicy tej kampanii zwiększyli swoją aktywność ruchową. To jest zauważalne na terenie gminy Powidz. Dzięki tej akcji więcej osób na naszym terenie biega – mówił Jakub Gwit, wójt gminy Powidz. W ramach kampanii uczestnicy z Gminy Powidz wybiorą się jeszcze do Wrześni, gdzie 19 czerwca na terenie stadionu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, odbędzie się finał zmagań w naszym subregionie. Informacji udziela Gminny Koordynator kampanii Wiktor Somerfeld.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz