Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powidz wymiata

Pięć zespołów, sześć emocjonujących konkurencji i tylko jeden zwycięzca. W Powidzu w ramach Wakacyjnych Połowinek Lata zorganizowano wczoraj turniej „Wymiatacze”.

Połowinki lata to w Powidzu już swego rodzaju tradycja. Tym razem organizatorzy postanowili jednak zmienić nieco formułę imprezy i do współpracy zaprosili firmę Harlem Strongman Federation. W ten sposób nad Jeziorem Powidzkim po raz pierwszy przeprowadzono turniej „Wymiatacze”, będący polską wersją światowego hitu. Choć początkowo były pewne problemy ze skompletowaniem drużyn, to z każda kolejną minutą emocje rosły, a widzów przybywało.

Uczestnicy mieli do pokonania sześć oryginalnych konkurencji. Były wśród nich: skakanka gigant, ścianka wspinaczkowa, czy podniebne rowery. Zadania, choć często wymagające, były bardzo efektowne. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca, co niektórzy startujący przypłacili nie tylko potem, ale także krwią i łzami. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Super Vipers, na drugim miejscu znalazły się Piwozaury, a na trzecim reprezentanci gospodarzy- Libero Powidz.

Wszyscy zawodnicy, chociaż mocno zmęczeni, nie kryli zadowolenia z udziału w turnieju. Formuła imprezy spodobała się również widzom, którzy żywiołowo reagowali podczas przeprowadzanych konkurencji. Wszystko przebiegało sprawnie i w znakomitej, zabawnej atmosferze o co zadbał prowadzący Piotr Woltman z Radia Eska. Godny podkreślenia jest również fakt, że pomimo zabawy i rywalizacji, dokładnie o 17:00 muzyka ucichła, wszyscy zawodnicy i kibice wstali i chwilą ciszy uczcili 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Turniej „Wymiatacze” to nie jedyna atrakcja jaką organizatorzy przygotowali na tegoroczne Wakacyjne Połowinki Lata. Po emocjach sportowych na scenie pojawił się Jacek Dymek, czyli polski Elvis Presley, a całość zakończyła zabawa taneczna.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz