Powidz z najlepszym kierowcą

Starszy szeregowy Marcin Kołodziejczak został najlepszym kierowcą 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Zwycięzcę wyłonił konkurs organizowany przez sekcję techniki 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego o tutuł Najlepszego Kierowcy 3. SLTr. Startowało w nim 12 kierowców wyłonionych w eliminacjach na szczeblu baz lotnictwa transportowego. Zmagania przebiegały w dwóch etapach i obejmowały egzamin teoretyczny z 50 pytaniami oraz praktyczny na samochodach Star 266 oraz Honker. Specjalnie przygotowany tor przeszkód wymagał od startujących iście mistrzowskiej precyzji prowadzenia pojazdu spotęgowanej poprzez umieszczenie piłeczki tenisowej na specjalnej platformie przed kabiną pojazdu. W zadaniu nie pomagał porywisty, zimny wiatr. Najlepszym kierowcą 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego został st. szer. Marcin Kołodziejczak z 33. BLTr w Powidzu, który zdobył 142 pkt na 150 możliwych. Drugie miejsce zajął szer. Kamil Chrost z 1 BLTr w Warszawie, a miejsce trzecie szer. Krzysztof Szeszycki z 33. BLTr w Powidzu. Na zakończenie konkursu Szef Sztabu 3. SLTr płk mgr inż. Artur Galiniewicz wręczył zwycięzcom puchary, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale i dyplomy. Gratulujemy!

TEKST/FOTO: Twoja Słupca.pl/3. SLTr.