Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Powidz zaprasza na swoje święto- będzie się działo!

Koncerty, wystawy, rywalizacja sportowa i dużo dobrej zabawy, a wszystko to w pięknej scenerii Jeziora Powidzkiego. Dwudzieste, jubileuszowe Dni Powidza już rozpoczęte!

Obchody święta gminy rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym z udziałem orkiestry dętej i chóru „Sonata” z Powidza. Po nabożeństwie zebrani wspólnie przemaszerowali na plac przy Domu Kultury, gdzie nastąpiła uroczysta inauguracja XX Dni Powidza. Później pobawić się można było m.in. przy muzyce zespołów Black Fusion i Extreme.

Sobota i niedziela to dni pełne atrakcji. Organizatorzy zadbali, by mieszkańcy i goście, którzy w ten weekend odwiedzą Powidz, od rana do wieczora nie mogli narzekać na nudę. W programie m.in. konkurs rysunkowy dla dzieci pod hasłem. „Powidzkie pejzaże kredą malowane”, pokaz Capoeiry, turnieje piłki nożnej i koszykówki, regaty żeglarskie, zawody wędkarskie, biegi uliczne, maraton pływacki, kiermasz taniej książki i spektakle teatralne. Ponadto w Domu Kultury zobaczyć będzie można ciekawą ekspozycję zbudowaną z klocków lego pt. „Gród Mieszka i scena lokacji miasta Powidza”, a w bibliotece wystawę w ramach Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii „Oblicza Wielkopolski” i fotorelację z Dni Powidza „20 lat minęło jak jeden dzień”.

W niedzielne popołudnie na scenie, która usytuowana została przy Domu Kultury nie zabraknie także gwiazd. Najpierw gości rozśmieszać będzie, jeden z najbardziej popularnych obecnie polskich kabaretów- kabaret Smile, a wieczorem do tańca zagra zespół disco polo „Piękni i Młodzi”. Zapraszamy do Powidza!

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *